Svátek má: Štěpánka

Politika

Velikost textu:

Na televizním seriálu Velké sedlo se podílel ministr Lubomír Zaorálek

Na televizním seriálu Velké sedlo se podílel ministr Lubomír Zaorálek

Asi to zrovna není zpráva dne, ale protože jsme již o den dříve avizovali, že čtenářům prozradíme spolupodíl vedle herce Jandáka dalšího politika na televizním seriálu Velké sedlo, uveřejňujeme ji právě nyní. Tím politikem totiž je Lubomír Zaorálek.

Lubomír Zaorálek
2. srpna 2020 - 04:50

Lubomír Zaorálek působil před rokem 1990 coby dramaturg ČT v Ostravě

Sám politik ve svém životopisu uvádí, že v době před listopadem 1989 byl zaměstnán u Československé socialistické strany poté, co z politických důvodů opustil zaměstnání dramaturga ostravského studia České televize.

Mezi  zájmy ministra patří jazyky, literatura a divadlo. Mluví anglicky, německy a rusky.

V seriálu Velké sedlo, jak už Prvnizpravy.cz uvedly,  učinkuje Vítězslav Jandák v roli Jožina Uherčíka.

Víte, který politik se kromě Jandáka podílel na seriálu Velké sedlo?

Lubomír Zaorálek byl jistou dobu  po Andrejovi Babišovi (1954) druhým nejstarším ministrem Sobotkovy  vlády ČR. Tehdejší ministr a současný poslanec se narodil 6. září 1956 v Ostravě. Je absolventem oboru filozofie Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně.

Před jmenováním ministrem zahraničních věcí v lednu 2014 dlouhodobě působil ve vedení Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, v létech 2002 – 2006 jako její předseda a později ve funkci místopředsedy.  V rámci České strany sociálně demokratické byl v roce 1998 zvolen místopředsedou strany a od roku 2002 za stranu vystupoval z pozice stínového ministra zahraničních věcí.Z titulků televizního seriálu Velké sedlo

Do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR byl Lubomír Zaorálek poprvé zvolen v červnu 1996. Stalo se tak poté, co od roku 1990 působil v ostravském městském zastupitelstvu, kam byl poprvé zvolen jako kandidát za Občanské fórum. Lubomír Zaorálek patřil k zakladatelům Občanského fóra v Ostravě, za něž byl v lednu 1990 kooptován do Federálního shromáždění. V téže době nastoupil jako odborný asistent na katedře filozofie ostravské univerzity, kde přednášel politickou filozofii, současnou filozofii, etiku a české politické myšlení 19. a 20. století. Před volbami v roce 2017 se stal lze říci pět minut po dvanácté volebním předákem ČSSD. V současné době je jedním z čtrnácti poslanců vystupujících v barvách ČSSD a  se současnou Babišovou vládou má nyní hodně společného. Do té vlády nakonec byl jmenovaný 27. srpna 2020 a to na poziuci ministra kultury. Lubomír Zaorálek je nyní věkem po premiérovi Andrejovi Babišovi a ještě jedné ministryni třetím nejstarším členem aktuální české vlády.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz,  ČT 1 Foto: ps  a ČT 1)