Svátek má: Bořek

Politika

Velikost textu:

Na TV Barrandov prověřovali podle Soukupa diplomové práce novinářů

Na TV Barrandov prověřovali podle Soukupa diplomové práce novinářů

Při diskusích s politiky někdy dojde k nechtěným situacím a k jedné takové došlo při první poprázdninové besedě, kterou TV Barrandov vysílá jako Aréna Jaromíra Soukupa. Moderátorovi v úvodu vadilo, že Československo s okupačními vojsky v roce 1968 nebojovalo. A nejen to.

Jaromír Soukup
29. srpna 2018 - 08:25

Slovem "kňourání" oznámkoval Soukup pořady České televize vysílané před i v den výročí okupace v roce 1968, ale zaměřil pozornost i na školství.

Na Soukupovy otázky odpovídali politokové pardon politikové, kteří se všichni narodili až po srpnu 1968. Nakonec i sám moderátor, který se konkrétně narodil 22. února 1969, si troufale vedl svou, že  českoslovenští vojáci v oné připomínané dny před padesáti lety měli vojensky bránit zemi proti okupantům.V pořadu přerušovaném reklamními bloky odpovídali nebo se s ostaními hádali poslanci Robert Plaga, Marián Jurečka, Ivan Bartoš, Radim Fiala a Martin Kupka. 

Přišla řeč i na školství a konkrétně na vysoké školy. V jednu chvíli, když bylo připomenuto jméno Taťány Malé v souvislosti s její opsanou diplomovou práci na Mendeově univerzitě, patrně jen náhodou, chtěl hned poté Soukup znát názor na tyto praktiky zrovna od absolventů této brněnské univerzity dvou zemědělských inženýrů Roberta Plagy a Mariána Jurečky.


Jaromír Soukup v pořadu přiznal, že jeho TV si opatřila zařízení, které dokáže porovnávat texty s ostatnimi publikacemi a tak se na Barrandově prověřovaly diplomové práce novinářů. Podle vyjádření Soukupa to prý  byla nebyla legrace a TV poznatky využije ve svých pořadech.


(ps, TV Barrandov, Prvnizpravy.cz, foto: snímek z obrazovky)