Svátek má: Laura

Politika

Velikost textu:

Náměstek Tlapa přijal vyslankyni Tamaru. Kdo to je? To se budete divit

Náměstek Tlapa přijal vyslankyni Tamaru. Kdo to je? To se budete divit

V návalu událostí jedna zajímavá unikla pozornosti veřejnosti a to, že náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa jednal ve středu 3.dubna 2019 se zvláštní vyslankyní prozatímního prezidenta Venezuely Juana Guaidóa Tamarou Sujuovou. O čem se spolu bavili Martin Tlapa a tajemná Tamara?

Martin Tlapa a Tamara Sujuová
10. dubna 2019 - 08:15

Hlavním tématem diskuse byla podle na ministerském webu zveřejněné tiskové zprávy současná situace ve Venezuele a její dopady na region Latinské Ameriky.

Náměstek Tlapa informoval zvláštní vyslankyni pro Českou republiku o humanitární pomoci, kterou Ministerstvo zahraničních věcí ČR pro Venezuelu připravilo. Tato pomoc je určená jak pro venezuelské uprchlíky v sousedních zemích, tak pokud možno přímo ve Venezuele.
Tak jste si to přečetli. Venezuela má zvláštní vyslankyni pro Českou republiku prozatímního prezidenta Venezuely Juana Guaidó.

Jinak je zvláštní, že Velvyslanectví Bolívarovské republiky Venezuela  pro Česko však podle českého  ministerského webu sídlí v Berlíně a velvyslancem je Almirante Orlando Maniglia Ferreira.

(ps, Ministerstvo zahraničních věcí, Prvnizpravy.cz, foto: Ministerstvo zahraničních věcí)