Svátek má: Zdeněk

Politika

Velikost textu:

Naši vojáci už by mohli trénovat jízdu na kajaku mezi grónskými ledovci

Naši vojáci už by mohli trénovat jízdu na kajaku mezi  grónskými ledovci

<< VIDEO >> Po Trumpově nákupu Grónska, by už nemuseli jezdit jenom do Afghánistánu  nebo do Mali, ale také mezi grónské ledovce, říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizprávy.cz.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
17. srpna 2019 - 03:20
 
Někteří politici mají dovolenou a nebo jsou po dovolené, například prezident Donald Trump pokračuje v boji proti Číně a teď přišel s novým nápadem, chce pro USA koupit Grónsko. U nás také někteří politici odpočívají a prezident Miloš Zeman  jim poslal vzkaz, že chce místo Michala Šmardy od Jana Hamáčka návrh někoho jiného na post ministra kultury. A v rozhovoru na veřejnoprávním Radiožurnálu redaktor i jeho host tak trochu dehonestovali  prezidenta republiky, když o něm mluvili jenom jako o „Zemanovi“.

A co vy na to pane Zbořile?

„Ono už to trvá déle, kdy novináři nebo političtí komentátoři se soustředí na osobu a nikoliv na její funkci. Když mluví o prezidentu Zemanovi, tak o něm mluví jako o Miloši Zemanovi, jako kdyby s ním někde v mládí pásli krávy a když mluví o panu Rychetském tak si nedovolí  říct Rychetský něco řekl , ale vždy zdůrazní jeho funkci. Václav Klaus je výjimečně označen jako prezident, obvykle je to jenom Klaus a snad jenom Václav Havel bývá někdy označen jako prezident,“ popisuje Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Prezident nechce Michala Šmardu na ministerstvo kultury a politici ihned přispěchali s tím, že Miloš Zeman „ohýbá Ústavu“…

„Tady politici i vykladači Ústavy opakují to co řekl před časem předseda Ústavního soudu, že “prezident jmenuje bez zbytečného odkladu „  , ale tak to vůbec v Ústavě není,“ upozorňuje Zdeněk Zbořil.


Donald Trump chce Grónsko…

„Ten nápad, že si koupíme nebo naši  spojenci v NATO Grónsko , tak je sice bizarní, ale je  ze stejného druhu  kvality politických rozhodování. Bylo by to samozřejmě zajímavé, kdyby Grónsko patřilo Spojeným státům. Možná by potom čeští vojáci nemuseli jezdit jenom do Afghánistánu  nebo do Mali, ale že by se také mohli svézt na kajaku  někde mezi  grónskými ledovci,“ s úsměvem dodává Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)