Svátek má: Julius

Politika

Velikost textu:

O hlasu obecném a Hniličkovi

O hlasu obecném a Hniličkovi

Česká věštírna SANEP aneb Středisko analýz a empirických průzkumů provedlo rychlou dumku na téma „Národní sportovní agentura a setrvání Milana Hniličky ve funkci šéfa NSA“.

Milan Hnilička oznamuje složení poslaneckého mandátu
27. ledna 2021 - 12:30

Kvůli tomu, že byl Hnilička a spol.  v době stanného koronavirového práva na hotelovém mejdanu. Součástí dotazů bylo, zda mají dostat přednost při očkování proti korona-hnusu také občané sportovci. Průzkum vítám jako z gruntu zajímavý, píše ve svém komentáři publicista František Roček.

Většina odpovědí byla nudných, předvídatelných, když SANEP oslovil 16.253 dotázaných na svátek Obrácení svatého Pavla, tedy v neděli 25. ledna Léta Páně 2021. Neb občanstvu jsou proti srsti privilegia některých, ale přesto!

Samozřejmě, že větší část dotázaných dala palec dolů, když odpověděla, že by se Hnilička měl vzdát svého dobře placeného poslaneckého koryta a šéfování v NSA.

Celkem 72,3 % dotázaných bylo pro to, aby se šéfování v tělocvičné agentuře NSA vzdal, což je zcela pochopitelná psychologická i sociologická reakce. Hnilička nebyl oprávněn čerpat nějaká privilegia z údělu všech občanů a podílet se na hotelové trachtaci. Proto musel být exemplárně potrestán. Šéfovat nějaké agentuře je vnímáno spíše jako prebenda, ale i jako závazek k prospěšnému jednání. Z části nesouhlas dotázaných občanů pramenil z toho, že zákulisní trachtace signalizuje, že Hnilička je s důvěrou na hniličku, protože kdo se účastní mafiánských trachtací, nebude asi košér ani při rozhodování v tělocvičné agentuře.

Měl by poslanec za hnutí ANO Milan Hnilička podle Vašeho názoru rezignovat na post šéfa Národní sportovní agentury?


Na otázku, zda by Milan z rodiny Hniličků měl rezignovat na svůj poslanecký mandát, pro jeho odchod z poslanecké židle bylo „jenom“ 65,6 %. Čili důležitější bylo pro dotazované, aby dále nepůsobil a „neškodil“ v profesní tělocvičné agentuře NSA. Protože v poslanecké sněmovně sedí kdejaký blbec, o jednoho Hniličku více či méně, to už nás nespasí. Proto méně hlasů proto, aby ani neposlančil…

Měl by poslanec za hnutí ANO Milan Hnilička podle Vašeho názoru složit svůj poslanecký mandát?Čili dotazovaní viděli v Hniličkovi spíše nebezpečného člověka v oblasti šéfovských pozic ve sportu než v bažině politiky obecně.

To lze interpretovat i tak, že dotazování se chovali celospolečensky zodpovědně, když nechtěli Hniličku šéfem zcela určité oblasti – tělocvičné NSA. Protože v NSA bylo možné definovat Hniličkovu zodpovědnost, zatím co parlamentní židle je jenom cosi v politické nesourodé a nedefinovatelné bažině intrik a žvástů.

Mimořádně zajímavá byla otázka SANEPu „Souhlasíte s návrhem šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličky, aby vláda zařadila české reprezentanty (cca 6 tisíc osob) do vládní strategie očkování proti koronaviru?“ Jsem velmi rád, že SANEP políbil duch geniality, že tuto otázku do průzkumu zařadil.

Z dotázaných 56,7 % odpovědělo ne, jenom 33,7 % bylo pro a 9,6 % uvedlo nevím. Lze to interpretovat tak, že když jde o kejhák, proč by měla mít přednostní právo jedna ze zábavních profesí. Protože spolu s herci, hudebníky, kejklíři i sportovci jsou jenom čeládkou pro obveselení. Na rozdíl od zdravotníků a dalších osob ve dstyku s covidovými pracienty, hasičů, policistů, a nejvíce zdravotně ohrožených skupin. Když jde o zdraví, zlatá medajle v čutáni nebo hopsání není tak důležitá jako zdraví zdravotní sestřičky nebo ohroženého člověka ve věku 85, či i „jenom“  65 let.

Souhlasíte s návrhem šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličky, aby vláda zařadila české reprezentanty (cca 6 tisíc osob) do vládní strategie očkování proti koronaviru?Proto považuji odpovědi dotázaného česko – moravsko - slezského člověčenstva za rozumně vyvážené. Protože v tomto případě nešlo o politiku, ale o přistižení tělocvičného funkcionáře s trenkami pod koleny, politické názorové bláto nehrálo v podstatě žádnou roli. Šlo o obecné lidské pocity naznačující, že přes všechny kecy o (politicky) nesmiřitelně rozdělené společnosti, projevilo se v průzkumu intuitivně racionální jádro lidského uvažování.

Za tuto relativně dobrou zprávu budiž chvála Bohu, Otci všemohoucímu, Stvořiteli nebe i země, všeho viditelného i neviditelného.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch,grafy:sanep)