Svátek má: Darina

Politika

Velikost textu:

Obrtel: Válka s Ruskem jak si mnozí přejí? Tak já na to říkám Bůh s námi!

Obrtel: Válka s Ruskem jak si mnozí přejí? Tak já na to říkám Bůh s námi!

Jedním z kandidátů do příštích prezidentských voleb je generál Petr Pavel, s názorem na něj se svěřil doktor Marek Obrtel.

Marek Obrtel
10. prosince 2019 - 07:20

Generál Petr Pavel byl před rokem 1989 členem KSČ, pochází z rodiny zpravodajského důstojníka. Petr Pavel začínal u výsadkového vojska a před rokem 1989 se stal zpravodajcem, tak jako jeho otec.

„Pokud bych měl být já tím soudcem, pak to, že má generál Pavel "komunistickou minulost" by mi vadilo ze všeho nejméně. Jak všichni víme, povaha a morální kredit jedince se rozhodně neodvíjí od členské stranické průkazky. Na to stačí se kolem sebe rozhlédnout, jaké "morální giganty" máme v různých těch "správných" politických stranách a co stačili napáchat a kolik toho ještě stihnou,“ hodnotí Marek Obrtel.

Generál Petr Pavel je silně protirusky naladěn….

„Já jsem znal generála Pavla ještě z doby jeho vyšších důstojnických hodností (tedy negenerálských) a měl jsem jej vždy za schopného a slušného člověka, dobrého vojáka. To, co se s ním v posledních letech stalo, může být způsobeno pouze dvěma vlivy, resp. jedním z nich. Jak se lidově říká, člověk, který dělá divné věci, je "buď blbej nebo navedenej"... V případně generála Pavla blbost znamená to, že mu dokonale "vymyli mozek", byl v prostředí, které se z mnoha pochybných důvodů chová k Rusku nepřátelsky, neměl  a nechtěl mít možnost validace falešných proklamací o tom, jak Rusko je naším největším nepřítelem (dokonce větším než islámský stát a nezákonná masivní imigrace, jak se vyjádřil) a tuto rétoriku převzal za vlastní.  Navedenost znamená v jeho případě to, že si uvědomil, na čí je výplatní pásce a jakou píseň musí zpívat a zpívá velmi nahlas. Tohle mi na něm vadí mnohem více než to, že byl tuším čtyři roky jako mladý voják členem KSČ,“ vysvětluje Marek Obrtel a pokračuje1.

„Charakter, povaha a morální vlastnosti jsou člověku do značné míry dány a následně na nich musí pracovat. Nic se nezmění s tou či onou stranickou knížkou, ba naopak. Domnívám se, že podmínky ve straně a situace v armádě 80-tých let byly tak říkajíc naprosto normální a poklidné, bez nějakých otřesů a zvratů, které by měly člověka v té době významněji varovat před běžnou praxí služby vojáka z povolání. Srovnávání situace 80-tých let s rokem 1968 nebo obdobím normalizace, jak to dělal v rozhovoru s generálem Pavlem například pan Veselovský, je úplně mimo. Dnes máme stovky a tisíce chytrolínů, kteří přesně vědí, jak co mělo být a co měl kdo udělat a honosí se sami tím, jak bojovali proti režimu tím, že nedělali nic,“ pokračuje Marek Obrtel.Proč jste změnil názor na armádu ČR?

„Právě proto, že přestala sloužit své zemi a jejím občanům. Zjistil jsem, že pod hlavičkou vysoce agresivního paktu NATO (ani omylem obranného, tak, jak je uvedeno v preambuli) spolupácháme mezinárodní zločiny na suverénních státech a jejich obyvatelstvu a děláme užitečné idioty nadnárodním korporacím, zejména zbrojařským monopolům v zámoří a podílíme se na novodobé formě tzv. korporátního fašismu. S tím nemohu souhlasit. Vždyť to je vlastně také jediný skutečný důvod, proč NATO vyrábí z Ruska svého úhlavního nepřítele. Počtvrté v historii si Západ brousí zuby na území a obrovské bohatství této země a nějak si to zdůvodnit musí.,“  zdůvodňuje své rozhodnutí Marek Obrtel.


Straší se Ruskem. Umíte si přestavit konfrontaci s tímto státem?

„Máte-li na mysli konfrontaci naší země s Ruskem, pak se musím hodně nahlas smát, i když to k smíchu vůbec není. Rusko naši armádu vůbec nebere na vědomí a pokud by došlo ke konfliktu, dočetl jsem se, že plánované ruské ztráty  na našem území kalkulují jako běžné ztráty  "za pochodu", jak hovoří vojenská terminologie. Není divu. Česká republika armádu nemá.

Pokud se jedná o konflikt Ruska s paktem NATO, to si raději ani představit nechci. Stále (doufám, že ne čím dál tím víc) jsou na Západě idioti, kteří věří na úspěch tzv. omezené jaderné války s Ruskem. Cílenými, přesně definovanými jadernými údery vyřadit důležitá vojenská a správní centra Ruské federace a pak už to půjde samo a hladce, říkají tito pomatení "stratégové"... Na to lze říci jen jedno: "Bůh s námi",“ má obavu Marek Obrtel.

O rozhovoru pro agenturu Sputnik informoval  Prvnízprávy.cz Marek Obrtel. Rozhovor je redakčně upraven.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:marekobrtel,arch.)