Svátek má: Alexandr

Politika

Velikost textu:

ODS by měla starostu Řeporyjí Novotného za jeho výroky vyloučit!

ODS by měla starostu Řeporyjí Novotného za jeho výroky vyloučit!

Starostu Řeporyjí Pavla Novotného by měla ODS vyloučit za výroky o zastřelení prezidenta Miloše Zemana a Andreje Babiše. V diskusním pořadu Partie CNN Prima NEWS to v neděli 13. září 2020 řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek
14. září 2020 - 08:35

ODS by měla Pavla Novotného vyloučit a nemazlit se s ním a soudy to mají trestat, a ne to formalizovat. Naše povinnost je takové výroky vymýtit, jinak se to stane součástí normálního politického provozu. ODS ani není extremistická strana, ale přitom to akceptují, protože části z nich to připadá odvážné,“ vzkázal parlamentní straně ODS v pořadu ministr kultury Lubomír Zaorálek.

Člen vlády tak reagoval na otázku moderátorky, která chtěla znát názor diskutujících na slova řeporyjského starosty, který v týdnu v rozhovoru pro nějaký web, řekl. Nový ideolog ODS doslova řekl, že je v zájmu České republiky, aby Babiš a Zeman umřeli a měli by prý být zastřeleni.

„To není svoboda slova. Nesmíte vyzývat k násilí, to nepatří do svobody slova. Je to fascinace Trumpovou politikou. Třeba v USA jsou za to tvrdé postihy. Hrajeme si s ohněm. Nějaký blázen to přece může vzít vážně a opravdu premiéra zabít,“ dodal  Zaorálek.

Novotný byl totiž tématem i v nedělním pořadu Partie na CNN Prima NEWS. Poslanec dlouholetý člen a tvář  TOP 09 Miroslav Kalousek slova starosty ODS v Řeporyjích  také odsoudil a připomněl, že i on občas řekne  ostré slovo.

„V diskuzním zápalu také řeknu ostrý výrok, kterého potom lituji. Ale toto odsuzuji. Smrt a zdraví politického soupeře jsou témata, která jsou tabu,“ přiznal  Kalousek.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...(ps, Prvnizpravy.cz, Partie CNN Prima NEWS, foto: ps)