Oprašuje poslanec Karel Haas (ODS) myšlenky komunismu?

politika

Postava Karla Haase byla do nedávné doby ještě více neznámou a tajemnou, než pověstná paní Colombová, o té se alespoň vědělo, že existuje. Na obranu pana poslance je nutné konstatovat, že se často schovával v lese při hledání kontrolních stanic, jak je nutné v jeho oblíbeném orientačním běhu.

Oprašuje poslanec Karel Haas (ODS) myšlenky komunismu?
Karel Hass (ODS)
17. září 2023 - 07:01

Do sportovního povědomí se pan Haas po získání poslaneckého mandátu zapsal svým aktivním přístupem při prosazování novely zákona o podpoře sportu, která naprosto zásadně změnila systém řízení Národní sportovní agentury, jak řádně popisuje v důvodové zprávě zmíněné novely. Nechtěnou popularitu získal tím, že na předloženou novelu podal sám kompletní pozměňovací návrh, čímž připustil ne zcela dobře odvedenou práci při přípravě novely. Tento postup mu však umožnil vpašovat do znění zákona paragrafy, které by velmi pravděpodobně v řádném připomínkovém řízení neprošly. Jedná se zejména o zřízení Národního rozhodčího soudu pro sport (dále jen Soud)


Legislativní odborníci okamžitě nastolili otázku, zda vůbec může Národní sportovní agentura zřizovat instituci nesoucí označení soud. Odpověď na ni dá až Ústavní soud, ke kterému byl podán poslanecký návrh na zrušení předmětné části zákona a i celé novely. 

Při projednávání novely pan poslanec Haas zákonodárce informoval, že zřízení Soudu nebude mít vliv na rozpočet Národní sportovní agentury. Soud totiž dle předloženého návrhu nemá mít vlastní rozpočtovou kapitolu a veškeré finance tečou přes účty Národní sportovní agentury. A právě toto prohlášení nabízí dva výklady. Ten první, že pan poslanec Haas vědomě uváděl kolegy v omyl, lidově řečeno lhal, ale to bychom asi vzhledem ke složenému poslaneckému slibu měli vyloučit. Druhý je pak vskutku průkopnický, předpokládá totiž, že příslušní rozhodci Soudu budou pracovat zadarmo, a to včetně jakýchkoliv služebních náhrad. A veškerá projednávání problematiky Soudu, včetně znaleckých posudků a podobně, nepovedou k jakémukoliv finančnímu nákladu. Z ekonomického pohledu se jedná o vysoký stupeň komunismu a sdíleného vlastnictví. Jinak se přeci k nezatížení rozpočtu nedostaneme. 

Psali jsme:

Zda pan poslanec v duchu svých návrhů posílá svůj poslanecký plat do některých komunit není známo, ale bylo by zvláštní, kdyby kázal vodu a pil víno. Celkové roz(h)řešení s výší konečného účtu nabídne až pohled do závěrečného vyúčtování Národní sportovní agentury za rok 2023, ze kterého bude jasně patrné, zda poslanec ODS je kovaným marxistou, nebo člověkem, který nemluví pravdu.

Zatím NSA sdělila, že na činnost Národního rozhodčího soudu pro sport (NRSS) bylo k datu 30. srpna 2023 vynaloženo 302 645 Kč. Vzhledem k tomu, že dosud byly NRSS rozhodnuty 3 spory, na každý z nich vychází průměrné náklady 100 881,667 Kč.

(svoboda, prvnizpravy.cz, foto: repro: ČRo)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Souhlasíte s tím, aby Česká republika i nadále dodávala zbraně na Ukrajinu?

Ano 4%
transparent.gif transparent.gif
Ne 34%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 4%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 58%
transparent.gif transparent.gif