Svátek má: Květa

Politika

Velikost textu:

Osm vět Klause juniora ke stíhání premiéra sklidilo 500 komentářů

Osm vět Klause juniora ke stíhání premiéra sklidilo 500 komentářů

„Všichni se jak o překot vyjadřují k zastavení stíhání premiéra. Že prý máme taky. Nuže," napsal na svém facebookovém profilu poslanec Václav Klaus junior, který po vyloučení z ODS založil stranu Trikolora.

Václav Klaus mladší na semináři o školství, který se konal 13. března 2019
5. září 2019 - 08:24

Vyjádření učinil Klaus junior ve třech bodech ...


1) Ve slušném státě nejsou zločiny a jejich stíhání věcí politickou. V našem programu pro "Vnitro a policii", který zveřejníme, jasně uvádíme v bodě 8: "Policii ČR chceme očistit od všech politických vazeb, musí být absolutně apolitická a nestranná."

2) Můj osobní názor je, že jak v zahájení tak v zastavení stíhání - docházelo k souboji politických policajtů (partička Sobotky vs. partička Babiše). Chceme jinou společenskou kulturu a podpoříme poctivé policisty.

3) Myslím, že TOP/STAN/KDU/ODS by se měli rozpustit, protože byl splněn jejich jediný programový bod - aby neměli trestně stíhaného premiéra.


Ohlasy na Klausovo vyjádření byly kladné jako například  ...
„Výborně napsáno, je to přesně tak. A ty strany, co měly v programu jen kecy kolem pana Babiše, by měly zaplatit veškeré náklady s trestním stíháním spojené. A bude zase něco penízku na investice."

nebo i záporné jako například ...
"Ale no tak....trochu primitivni pane Vaclave,ne"

(ps, facebookový profil Václava Klause, Prvnizpravy.cz, foto: ps)