Svátek má: Dušan

Politika

Velikost textu:

Pane profesore Fialo, jásal byste jako premiér nad ministrem Šmardou?

Pane profesore Fialo, jásal byste jako premiér nad ministrem Šmardou?

"Je to usměvné, když předseda ODS profesor politologie komentuje, co dělá prezident a premiér špatně a  místopředsedkyně ODS, co jako radní v Praze nechala ze dne na den zbourat památnou Štvanici, vyhlašuje, že současný premiér je nejhorším od roku 1990," hlásí student politologie.

To, co se děje, to nepochopíte selským rozumem?
25. července 2019 - 08:11

Ano, to je ten student politologie, který si nepřeje být jmenován. Důvod utajení jména student zdůvodňuje, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu. A má k tomu nyní dvojnásobný důvod.

Jednoho takového profesora byste se chtěl zeptat na co?

"Pane profesore Fialo, říkáte, že je vám všechno jasné, co má nyní dělat pan prezident a premiér. Jak byste se však zachoval, kdyby vám váš koaliční partner ve vládě s podobnými kádrovými zálohami jako měly třeba  Věcí veřejné nebo TOP 09 navrhoval za ministra kultury starostu malého města s maturitou konkrétně Michala Šmardu? Ostatně už za vlády ODS byla na ministerstvu kultury jedna učitelka bývalá starostka Vizovic Alenka Hanáková, která se svými vystoupeními ohledně církevních restitucí mohla tehdy a možná i ještě dnes vystupovat v kabaretu."Proč se vám nelíbí poznámka, kterou ohodnotila  Alexandra Udženija  premiéra Babiše jako nejhoršího předsedu vlády po roce 1990?

"To děvče, které vypadá jako hrdinka z románů Karla Maye, má zbrklé úsudky a hlavně nemá žádnou paměť. Nepamatuje si na ministry a ministryně, kteří působili ve vládách premiérů Topolánka a Nečase. Andrej Babiš není vůbec slabým premiérem. Jen nechce stejně jako prezident mít na ministerstvu kultury další Alenku Hanákovou v podobě Michala Šmardy."

Jak by ta kauza s ministrem kultury měla skončit?

"Třeba se najde  řešení v nějaké epizodě ze  seriálů Jistě, pane ministře nebo v jeho pokračování Jistě, pane premiére. Chce to vyřešit selským rozumem. Dokonce jsem před několika dny měl nápad, aby ministryní kultury byla místo muže žena, která už ve vládě seděla a přišel jsem na Kateřinu Valachovou. Určitě by bývalá ministryně školství nebyla horší než Alexandra Udženija, která má jasno, kdo byl nejhorším premiérem posledních třiceti let. Až pak Andrej Babiš nevyhraje ty další volby a ona se ve Fialově vládě stane ministryní kultury, tak to teprve uvidíme, jak se řídí kultura. Po sportovní hale na Štvanici pak padnou k zemi  jako bezvýznamné památky třeba Palác kultury, obchodní dům Kotva a v celém Havířově hornické byty, aby měl Bakala, který ODS tehdy před lety dal po volbách nějaké miliony k udržení se v politice, radost."

(ps, Prvnizpravy.cz, koláž: ps)