Svátek má: Klára

Politika

Velikost textu:

Paní Klusová má vztah k horníkům jako pan Okamura k migrantům

Paní Klusová má vztah k horníkům jako pan Okamura k migrantům

„Co se týče paní Klusové, já jsem řekl, že, abych to ještě jednou zopakoval, že má vztah k horníkům jako pan Okamura k migrantům a já na tom trvám," prohlásil poslanec Josef Hájek. Co jej k tomu vedlo?

Poslanec Josef Hájek
12. července 2020 - 07:30

„Ať si kolega Janda přečte můj stenozáznam, kde skutečně z toho vyplyne, že se těch horníků zastávám. Opravdu jsem hovořil o tom, že je škoda, že se stát zbavil vlastnictví na OKD a že to nedopadlo jako v Německu, kde deset let pod státní firmou připravili komplexní sociální program a skutečně se o ty horníky postarali," řekl poslanec Josef Hájek.

Co se týče paní Klusové, já jsem řekl, že, abych to ještě jednou zopakoval, že má vztah k horníkům jako pan Okamura k migrantům a já na tom trvám. Když se podíváte na její mediální výstupy, tak v únoru na facebook dala článek "Má Karvinsko budoucnost? Ano, ale jedině bez uhlí. Ano, jedině bez uhlí." V tom textu mimo jiné napsala. Proti těžbě aktivně vystupujeme se spolkem SOS v Karviné pouze my Piráti, a tak dále," řekl Josef Hájek.

„To znamená, ona dokázala s tím spolkem SOS zaříznout těžbu na dole ČSA, zaříznout těžbu na dole Darkov. To znamená v téhle chvíli, jako bych zemědělci zakázal pěstovat obilí, lesníku, že nesmíš kosit a potom ti řeknu - já ti budu pomáhat. On ti ten zaměstnavatel nechce dát peníze, tak já ti budu pomáhat. To je pokrytecké, nezlobte se na mě," konstatoval profesí horník poslanec Josef Hájek.

„A co se týče toho hornictví. Já tam byl 36 roků. Když zavřu oči, orientuju se na šachtě, na úpravnách, v podzemí, ještě dneska ve snu fedruju. Takže mi stačí, když jsem v telefonickém kontaktu s kolegy a mám podstatně desetkrát větší informace, které dokážu zpracovat, než kdyby jste tam byli vy třeba desetkrát na návštěvě. Takže já to neberu jako kritiku, ale prostě skutečně to nepotřebuju vidět, protože já to mám tady v hlavě zakódované," má jasno poslanec Josef Hájek.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...

(ps, Prvnizpravy.cz, Poslanecká sněmovna, foto: z TV přenosu ze Sněmovny)