Svátek má: Alena

Politika

Velikost textu:

Paroubek: Pekarové ostudné představení

Paroubek: Pekarové ostudné představení

Zdá se, že lídři pravicové pětikoalice, k nimž Pekarová Adamová nesporně patří, nemají o politice v mezinárodním měřítku žádné představy a znalosti, píše v komentáři na webu vasevec.cz Jiří Paroubek.

Jiří Paroubek
12. ledna 2022 - 06:20

Mluvit o maďarském premiéru Orbánovi, jako o muži, kterého by Maďaři měli „vyhnat“, jako to udělali Češi s Babišem, je ostudným výrokem. Takovýto výrok budou příště všechny diplomatické akademie světa ukazovat jako příklad naprostého politického selhání a totální neznalosti politického řemesla.

Je zřejmé, že se s Pekarovou Adamovou, poté, co se stala představitelkou České republiky, coby nositelka třetí nejvyšší ústavní funkce, zatočil svět.


Kdyby takový výrok použila někdy v předvolebním období, kdy je vcelku obvyklé, že se tu a tam objevují extrémní a extrémistické výroky, které jinak nelze omluvit, ještě bych to pochopil.


Nesdílím příliš hodnoty, které jsou zřejmě určující v politické kariéře maďarského premiéra Viktora Orbána, ale musím uznat, že je zajímavou a samorostlou osobností, která přerůstá formát své země. Byť se v jeho mezinárodní „družině“ objevují jména evropských politiků, se kterými bych zrovna nemusel chodit na pivo.

O čem však vůbec nepochybuji, je to, že se V. Orbán snaží dělat vše v národním zájmu své země. Neskáče šipky do pozadí ani USA, ba ani EU. I k NATO dokáže být kritický. Myslím si, na rozdíl od Pekarové Adamové, že je vcelku užitečné, když státník z jedné z okolních zemí má poněkud jiné názory, nežli je tomu obvyklé v hlavním politickém proudu EU. I to může na konec být velmi užitečné pro Česko.

Pokud předsedkyně TOP 09 mluví o „vyhnání Babiše“, i v tom trefila kozla. Prostě Babiš má ve sněmovně nejsilnější politický klub i po volbách. A i když k němu mohu mít mnohé politické výhrady, oproti diletantům, kteří vesměs tvoří nynější vládu (diletantství této 'party" lidí teď Pekarová Adamová znovu potvrdila), byl Babiš coby premiér rutinér a profesionál.Pekarová Adamová by si měla uvědomit, že již není jen předsedkyní obskurní pidistrany, ale že je předsedkyni Poslanecké sněmovny. Obávám se ale, že tento rozdíl zřejmě není schopna chápat, takže brzy přijdou další blamáže a přehmaty, srovnatelné s "vyháněním Orbána" či dokonce ještě větší. Být na jejím místě po takovémto mezinárodním skandálu, tak bych věděl, co je má povinnost… a rezignoval bych na pozici v čele sněmovny.

ednotkou hlouposti v komentářích politiků k přehmatu předsedkyně sněmovny byl ovšem komentář místopředsedy neparlamentní ČSSD Petříčka. Tento dobrý muž vypustil z úst komentář, který svědčí o tom, že jednotka politické hlouposti by se měla jmenovat: "jeden Petříček ".

Takhle jako Pekarová by to sice exministr zahraničí prý neřekl, ale jinak s ní prý souhlasí. Prostě, současné sobotkovské vedení soc.dem.je vedeno neuhasitelnou nenávistí k A. Babišovi a vše ostatní se točí kolem této osy. Vskutku "perspektivní" politika zajišťující sestup od 4 ke 2 a pak k 1 procentu podpory a tedy sešup do ÍII. politické ligy.

(rp,prvnizpravy.cz,vasevec.cz,foto:arch.)