Pavel a Nerudová ostře v sobě! SPOLU už v tom nejedou

politika

Prezidentská kandidátka Danuše Nerudová se na sociálních sítích ostře ohradila proti výroku svého rivala Petra Pavla, který prohlásil, že v případě výhry by si ji s sebou na Pražský hrad klidně vzal jako odbornici na účetnictví.

Pavel a Nerudová ostře v sobě! SPOLU už v tom nejedou
Ilustrační foto
10. ledna 2023 - 10:30

Nerudová to označila za ponižování, „na které jsou ženy od mužů bohužel zvyklé“. Po nedělní televizní debatě, v níž kandidátka zaujímala spíše defenzivní pozici, se tak proti Pavlovi silně vymezila. Bývalý náčelník generálního štábu a někdejší rektorka Mendelovy univerzity přitom patří do trojice favoritů volby.


Petr Pavel tak o Nerudové promluvil v pondělním rozhovoru, který vyšel s titulkem „Babiš umí jen kňučet a strašit. A Nerudovou bych vzal na Hrad jako ‚účetní‘, říká Petr Pavel“. Ten prohlásil, že by v případě výhry využil ekonomických znalostí své soupeřky. „Paní profesorka je expertkou na účetnictví, takže pokud jde o radu ohledně účetnictví, rád bych její expertízu využil,“ uvedl.


Nerudovou ale Pavlův výrok nenechal chladnou a na sítích jej označila za ponižující. „Pan Pavel by si mě na Hrad vzal jako účetní. Na podobné ponižování od mužů jsou u nás ženy bohužel zvyklé,“ napsala. Pavla navíc přímo označila za kariérního komunistu a rozvědčíka, také si rýpla do jeho motta, ve kterém slibuje „klid a řád“. Mimoto se opřela i do expremiéra Andreje Babiše, který doplňuje trojici kandidátů s nejvyššími preferencemi. Tomu rovnou vytkla, že je lhář a oligarcha.

Petr Pavel i další favorit průzkumů, Andrej Babiš (ANO), jsou známí svou angažovaností za komunismu. Konkrétně Pavel v osmdesátých letech vstoupil do KSČ a studoval ve vojenské škole pro rozvědčíky. Pavel, který se poté dostal mimo jiné do funkce předsedy vojenského výboru NATO.

Také jsme psali:

Nerudová tak poměrně popřela svůj závazek z nedělní velké debaty v České televizi, kde prohlásila, že na ostatní protikandidáty nechce útočit. „Poslední tři týdny jsou ukázkou toho, že se zpochybňuje naprosto vše. Moje působení na univerzitě a zpochybňuje se i moje profesní práce. Další týden bude ještě komplikovanější, ale já dál povedu pozitivní kampaň a nebudu se negativně vymezovat a kydat hnůj na ostatní kandidáty,“ řekla Nerudová v ČT. Ona i Pavel se v debatě drželi více zpátky.

(dan, prvnizpravy.cz, foto: red.)
43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano 65%
transparent.gif transparent.gif
Ne 18%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 17%
transparent.gif transparent.gif