Petr Hampl: Začíná to být zajímavé

politika

<< OTÁZKA TÝDNE >> „Vžitá představa říká, že hybnou silou společenské změny budou ti nejchudší a nejvíce postižení, protože nemají co ztratit. Obávám se, že je to iluze.

Petr Hampl: Začíná to být zajímavé
Petr Hampl, nezávislý sociolog
30. září 2022 - 02:20

V téhle vrstvě sice najdeme nejvíce oprávněného hněvu, ale chybí tam potřebné zdroje a schopnosti. Pokud se takové vrstvy v minulosti podílely na revolucích, byly podrobeny přísné kázni, případně výcviku.

Pro režim představují mnohem větší nebezpečí ti příslušníci vyšších tříd, kteří zchudnou, přijdou o svůj životní styl, jsou naštvaní, a subjektivně jim připadá, že byli připraveni o všechno. Pořád ještě jim zbývají prostředky na organizování odporu.

Vcházíme do doby, kdy budou chudnout i vzdělané a relativně zámožné vrstvy. Někteří jejich příslušníci se možná uspokojí něčím na způsob „pořád ještě mi zůstal aspoň pocit nadřazenosti nad nižšími vrstvami“, ale jiní začnou režim nenávidět.

Potom to teprve začne být zajímavé.“

Takhle jsem to napsal na svou webovou stránku v polovině září. A hle, věci se začínají hýbat, píše Petr Hampl v komentáři pro Prvnizpravy.cz..

Nejprve v Americe, kde korporace Facebook oznámila velké propouštění. Může to být další náhodný výkyv jedné organizace, ale taky začátek trendu, po kterém budou následovat další organizace a země, včetně České republiky. Mezi postiženými bude spousta darmošlapů s velmi vysokým IQ, kteří byli na svá zbytečná místa u Facebooku vybráni z deseti a více kandidátů. To v době, kdy dramaticky rostou ceny všeho, co souvisí s bydlením a základními životními potřebami.



A potom se začaly hýbat také u nás v Evropě, kde americké bezpečnostní síly provedly teroristický útok na plynovod svého spojence, takže desítky milionů lidí jsou na začátku zimy odříznuty od energií. Pro všechny to bude znamenat naprosto dramatický zásah do životů. Desetitisíce lidí zemřou na podchlazení a na nemoci, které s podchlazením souvisí.

Je dobré si všimnout, kdo povšimnout nebude (nebo jen relativně málo). Na jedné straně ti nejbohatší, co mají ve svých vilách krby s nejrůznějšími ventilačními systémy a zásoby dřeva nebo pelet. Navíc mohou platit za elektřinu jakoukoliv cenu. Na druhé straně venkovská chudina, co je zvyklá si topit v kamínkách, něco do nich vždycky sežene a taky si vždycky sežene něco do svého skromného žaludku. Ale takový manažer nebo kreativec s krásným bytem ve městě, jak bude dařit takovým lidem? Zatím obavy přehlušuje nadávkami na Putina.

A někteří z nich opravdu budou tím zavilejší a tím poníženěji milovat globalistickou moc, čím hůře se jim bude dařit. Ale jiní ji začnou nenávidět. A nezapomínejme, že to jsou lidé s výkonnými mozky. Ti se nespokojí s konspiračními vyprávěnkami, ti dokážou útočit na jádro systému.

Obávám se, že tohle se nespraví sérií reklam o tom, že v Rusku nemají záchody.

Analytik Scott Ritter předevčírem řekl, že Američané svým útokem na plynovody Nordstream vyřešili krátkodobý problém, ale ze střednědobého hlediska způsobili sami sobě katastrofu. Měl pravdu.

Začíná to být zajímavé.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)


Anketa

Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano 71%
transparent.gif transparent.gif
Ne 15%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 14%
transparent.gif transparent.gif