Svátek má: Maxmilián|Maxim

Politika

Velikost textu:

Po podpisu Mnichovské zrady se 28 československých vojáků zastřelilo

Po podpisu Mnichovské zrady se 28 československých vojáků zastřelilo

"Pan Palach nám  nevrátil vůbec nic - stejně jako nám sebeúctu nevrátily ani sebevraždy 1. října 1938 - po podpisu Mnichovské zrady vojáků Josepha Hampla, Josefa Tipala a cca dalších 28 příslušníků Československé armády," přimenul si Bohuslav Chalupa.

Bývalý poslanec Bohuslav Chalupa
19. ledna 2019 - 08:20

Bývalý poslanec a komentátor současného dění  Bohuslav Chalupa  si totiž  přečetl krátký komentář bývalého ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka, který komentoval události kolem vzpomínání na Jana Palacha také  těmito vzpomínkovými slovy ...

"Palach nám vrátil kousek sebeúcty. Poslední pokus sjednotit národ, než jsme se rozpadli a rozdrobili do bezčasí normalizace. Snad se to dá tak lépe přežít. A když se pak vrátila naděje, vrátil se i Palach. Najednou to vypadalo, že tu byl celou tu dobu s námi. Tak doufám, že je tu i dnes. Vlastně nás ani moc nepoučuje, jen říká, jak k sobě strašně patří život a bolest."  napsal Lubomír Zaorálek na webu Parlamentnílisty.cz

A Chalupa vyjmenovává   na facebookovém profilu v roce 1938 zase tehdejší vojáky Josepha Hampla, Josefa Tipala a cca dalších 28 příslušníků Československé armády , kteří se tím, že se na protest zastřelili,   stali "mimochodem jedny z prvních obětí zrady západních demokracií."

"Připomenu smutný osud 24letého Arnošta Hrada, který v době všeobecné mobilizace zastával funkci zástupce velitele izolovaného pěchotního srubu K-S 14 „U Cihelny“ v Kralické oblasti. Posádka tohoto bunkru byla připravena bránit se všemi prostředky, na stěny napsali hesla „Byli jsme a budem!“ a „Vytrváme“...a byli zrazeni spojenci i vlastní vládou.....," píše dál Chalupa.

Bohuslav Chalupa nabízí pro srovnání trochu jiný pohled na vlastenectví a smysluplné "konečné" obětování vlastního života ...

„Po zralém uvažování jsem se rozhodl odejít ze světa, protože nemohu splnit to, na co jsem přísahal při památce svého otce. On padl pro vlast a já bych měl od toho utéct jako zloděj? Je rozkaz opustit území. Já JAKO VOJÁK MUSÍM POSLECHNOUT, SMRT MNE VŠAK TÉTO POVIINOSTI ZBAVUJE. Chtěl jsem být dobrým obráncem vlasti, chtěl jsem hájit to, za co bojoval můj otec. Bohužel, člověk míní, ne Bůh, ale Hitler mění. Prosím Vás, milá maminko, sestry a bratře, nezazlívejte mi, ale odpusťte.“ 24letý Arnošt Hrad

"Pokrytectví mediálního světa a světa politiků dokazuje mimo jiné i to, že o těchto vlastencích nepadlo ani slovo při oslavých 28. října a 100 let České státnosti. TAKOVÝ JE NÁŠ SVĚT, svět účelovosti, honby za "prachama", mozek vymývajících mediálních kampaní, pokrytectví a srabství těch, kteří by měli reprezentovat národ - našich "ctihodných" politiků.....je to svět, který chceme předat našim dětem?" ptá se Bohuslav Chalupa.

"Určitá část politických špiček České republiky, které nejsou schopny uchopit skutečně podstatná společenská témata a kterým zcela chybí schopnost posuzovat historii a historické události v širším, objektivním, kontextu umí jen lacině vykrádat její medii preferované zajímavé útržky. Umí jen píárově pokrytecky žvanit a žvanit - hlavně být trapně vidět a slyšet - a tím, mimo další rozesírání národa, totálně dehonestují ale úplně všechno, na co by CELÝ náš národ měl být vnitřně, přirozeně, v pokoře a v tichosti hrdý," má jasno Chalupa. 

"Omlouvám se za určitou vyjadřovací krutost, ale je stále patrnější, že bez "válečné chirurgie" se fakt nikam neposuneme..... ," uzavřel svůj komentář Bohuslav Chalupa.

(ps, facebookový profil Bohuslava Chalupy, Prvnizpravy.cz, foto: ps)
;