Svátek má: Slavomír

Politika

Velikost textu:

Podle abecedy první z poslanců Ivan Adamec oslovil občany Trutnova

Podle abecedy první z poslanců Ivan Adamec oslovil občany Trutnova

Ve městě, které je považované za bránu do Krkonoš, v  Trutnově kraluje Občanská demokratická strana zásluhou Ivana Adamce. Politik, kterého najdete mezi poslanci seřazenými podle abecedy na prvním místě, je dvacet let starostou Trutnova, získal nejvíce 4027 hlasů ze všech kandidátů.

Ivan Adamec na trutnovském náměstí ukazuje směrník překvapivě mířící na jih
7. října 2018 - 19:34

Občanská demokratická strana  v Trutnově vyhrála volby s rekordním ziskem 29.67 % hlasů a s dvanácti zastupiteli z celkových 33 má dobře nakročeno na pokračování v řízení města pod Krkonošemi.Úspěšný politik jinak původem učitel matematiky a chemie Ivan Adamec pak pro místní média odpověděl na několik otázek a z nich jsme vybrali dvě ...

ODS vyhrála s poměrně velkým náskokem. Jak si dominanci této strany ve městě vysvětlujete?

"Domnívám se, že lidé oceňují konkrétní práci. Vidí, jak se Trutnov za ty roky změnil k lepšímu. Prostě se ukázalo, že to nebylo tak, jak se nás některé strany v předvolební kampani snažily očernit."

Překvapil vás něčím výsledek voleb?

"Dost mě překvapilo, že se do zastupitelstva nedostala TOP 09 a sociální demokracie, i když u této strany se to vzhledem k vývoji v celé republice trochu dalo tušit. Čekali jsme, že se do zastupitelstva nedostane SPD, což se nakonec potvrdilo."


(ps,Trutnovinky.cz, Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)