Svátek má: Alan

Politika

Velikost textu:

Přímá volba prezidenta byla chyba. Tato volba není pod kontrolou politiků

Přímá volba prezidenta byla chyba. Tato volba není pod kontrolou politiků

Na publikovaný názor předsedy ODS Petra Fialy, jemuž je stále jasnější, že přímá volba prezidenta neměla být do českého parlamentního systému vůbec zavedena a proto chce otevřít diskusi o návratu k nepřímé volbě prezidenta, tedy volbě Parlamentem ČR, reagovali někteří politici.

Zajímavá otázka: Proč by občané měli volit prezidenta?
9. července 2019 - 08:12

"ODS navrhuje zrušit přímou volbu hlavy státu občany a chce návrat k parlamentní volbě. Profesor Fiala ty poslední v roce 2008 osobně nezažil, měli by mu o nich povyprávět třeba Marek Benda nebo Miroslava Němcová. Nedůstojné historky z Hradu. Lámání volitelů na toaletách. Výhrůžky zákonodárcům zastřelením. Byl jsem jedním z těch, komu bylo takto vyhrožováno, jako předsedovi poslaneckého klubu ČSSD. A když mají občané "špatné" názory a volí kromě Miloše Zemana prezidentem pro profesora Fialu a ODS špatně třeba ve sněmovních volbách, kdy navrhne i zrušení takových voleb ?" zeptal se na svém facebookovém profilu bývalý hejtman Michal Hašek.

"Znovu se utvrzuji v tom, že pro ODS je demokracie zcela neznámý pojem," napsal jeden čtenář Haškova profilu.

"Není to náhodou příprava protiústavní činnosti?" ptá se jiný čtenář.

"Už dávno jsem si říkal, kdy je to napadne ... prohrávají na všech frontách tak musí aspoň "dělat vlny" ... ," myslí si další čtenář.


(ps, facebookový profil Michala Haška, Prvnizpravy.cz, foto:ps)