Svátek má: Běla

Politika

Velikost textu:

Proč by stát měl umožnit vyhazov lidí z práce bez udání důvodu?

Proč by stát měl umožnit vyhazov lidí z práce bez udání důvodu?

„Tak konečně jasný programový střet. Jako sociální demokrat si neumím představit, proč by stát měl umožnit vyhazov lidí z práce bez udání důvodu,jak navrhuje předsedkyně TOP09 Markéta Adamová Pekarová," všiml si bývalý hejtman Michal Hašek.

Bývalý hejtman Michal Hašek
22. října 2020 - 08:25

„A to je teprve rok před sněmovními volbami a covid v plné síle. S čím příjde pravice příště???" zeptal se na závěr svého krátkého komentáře Michal Hašek.

Co vlastně Michala Haška nadzvedlo, že se odhodlal komentovat názory TOP09?

„Situace na pracovním trhu je taková, že mnohá pracovní místa zanikají a zaniknou. Některá místa jsou sice podpořená státními financemi skrze Antivirus B, ale ta místa jsou ve skutečnosti mrtvá. Tito lidé jsou tak udržováni na místech v naivní jistotě, že mají práci,” sdělila  předsedkyně TOP09 Markéta Adamová Pekarová, proč TOP09 usilují o vyhazová lidí z práce bez udání důvodu.


Haškův komentář sklidil celou řadu dalších komentářů

„To je stále dokola. Je to samozřejmě nesmysl. Podnikatel se vymlouvá, že on nese rizika, tak se zaměstnanci nemají zajímat o jeho zisky. Takže to platí i v tomto případě. Nejsme rozvojová země, ale Evropa!" podpořil Haška bývalý ministr práce a sociálních věcí ze stejné strany Zdeněk Škromach.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz, facebookový profil Michala Haška,  foto: ps)