Svátek má: Maxmilián|Maxim

Politika

Velikost textu:

Proč nikomu nevadí tvrdé zásahy francouzské a španělské policie?

Proč nikomu nevadí tvrdé zásahy francouzské a španělské policie?

Na otázku ... "Pane Chalupo, bude mít někdo, někdy, z českých politiků odvahu komentovat masakrování Francouzů, které probíhá už 10 týdnů? Mrtví, stovky těžce zraněných, stovky zatčených a masakrovaných nepohodlných odpůrců Macronových západních "hodnot",.." a jak pan Chalupa odpověděl?

Bývalý poslanec Bohuslav Chalupa
31. ledna 2019 - 08:25

"Není tu v Česku široko daleko nikdo, kdo by měl odvahu, tak jako Salvini nebo Orbán pojmenovat věci pravým jménem. Tiskneme se vyděšeně k Bruselu, i když víme, že ten nás skopne jako otroky, co dokážou jenom podlézat. Vidíte někoho silného na českém obzoru?" ptá se dál jeden ze čtenářů facebookového profilu bývalého poslance."NEBUDE!...kde jsou zejména všichni ti současní kritici 30 let starých událostí 17.11. 1989 - a tím v žádném případě nechci zpochybňovat jejich právo na kritiku??? Proč nebyli slyšet ani v případě zásahu Španělské státní moci vůči Katalánským občanům??? " zeptal se pro změnu sám sebe bývalý poslanec Chalupa.

"Protože se to nehodí...ale to, že se to nehodí, neznamnená, že se to objektivně neděje a že se to jako rakovinotvorná radioktivita kdesi v prostředí tvorby memů evropské veřejnosti nesčítá - a že rakovina hrozící zničit naši civilizaci již počíná metastázovat, je nabílední..... Pokud se nebudeme schopni se sebekriticky a s pokorou chovat sami k sobě, bez falešné korektnosti, pokud nebude schopni pojmenovávat věci a děje pravými jmény a odsuzovat to špatné, nesprávné, nebezpečné - pak nemáme žádné morální právo kázat něco o demokracii jiným národům, jiným cvilizačním okruhům.," uzavřel svoji odpověď Bohuslav Chalupa.


(ps, facebookový profil Bohuslava Chalupy, Prvnizpravy.cz, foto: ps)