Svátek má: Šarlota|Zoe

Politika

Velikost textu:

Proč se k rezoluci OSN o Boji proti oslavování nacismu nepřipojila ČR?

Proč se k rezoluci OSN o Boji proti oslavování nacismu nepřipojila ČR?

VEŘEJNÁ ŽÁDOST Aliance národních sil na vládu České republiky, aby objasnila, proč Česko nehlasovalo v OSN pro rezoluci o Boji proti oslavování nacismu. Proč se Česko  zdrželo hlasování?!

Vladimíra Vítová z Aliance národních sil se ptá
21. prosince 2019 - 08:30

„Usnesení VS OSN doporučuje, aby země zabránily přezkoumání výsledků druhé světové války a odmítnutí zločinů proti lidskosti a válečných zločinů, spáchaných během druhé světové války. A dále, aby přijaly vhodná konkrétní opatření, a to včetně těch v legislativní oblasti a v oblasti vzdělávání, v souladu se svými mezinárodními závazky!" píše se v prohlášení Aliance národních sil

„Dokument rovněž vyjadřuje znepokojení nad narůstajícími pokusy a případy znesvěcení nebo zničení památek postavených na počest těch, kteří bojovali proti nacismu během druhé světové války. Dokument odsuzuje incidenty, které souvisejí s oslavováním a propagandou nacismu," upozorňuje na nežádoucí jevy prohlášení Aliance národních sil.

„Aliance národních sil a její sympatizanti vyjadřují zásadní nesouhlas s jednáním vlády ČR. Vidíme totiž v naší společnosti veřejný nárůst fašistických tendencí, které navíc zůstávají nepotrestány ze strany policie i ze strany státního zastupitelství a také jsou bez jakékoliv odmítavé reakce vládních a parlamentních politiků v podstatě akceptovány. Upozorňujeme ale na fakt, že i když se ČR v tomto hlasování zdržela, přesto je povinnost naší státní správy rezoluci dodržovat, protože v OSN pro ni hlasovalo 133 zemí, což je na prostá většina států na planetě Zemi," burcují členové Aliance národních sil.Odsuzujeme skutečnost, že se k rezoluci OSN o Boji proti oslavování nacismu nepřipojila Česká republika, jejíž obyvatelé měli být dle nacistických plánů vyhlazeni. Odsuzujeme skutečnost, že toto odmítnutí rezoluce ignorují všichni poslanci PS PČR a všichni senátoři, včetně všech parlamentních i neparlamentních politických stran a dokonce i včetně pana prezidenta," píše se dál v prohlášení.

„Členové a sympatizanti Aliance národních sil jsou rozhořčení zřejmým porušování zákonů ze strany některých českých politiků a politických stran a jejich snahou rehabilitovat a dělat hrdiny z nacistických zločinců a jejich spolupachatelů. Zároveň jsme znepokojeni skutečností, že policie i státní zastupitelství toto veřejné porušování zákonů zcela ignoruje a nekoná," míní členové Aliance národních sil.

(ps, Aliance národních sil, Prvnizpravy.cz, foto: ps)