Svátek má: Vavřinec

Politika

Velikost textu:

Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Ruska k situaci kolem Navalného

Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Ruska k situaci kolem Navalného

Jsou zprávy, o kterých se neví, přestože jsou důležité. Třeba o tom, že Velvyslanectví Ruska v Česku na svém webu zveřejnilo Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace k situaci kolem A. Navalného. Proč se tak stalo?

Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace v Moskvě
13. září 2020 - 06:50


 Velvyslanectví Ruska v Česku na svém webu zveřejnilo následující informaci ...


Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace k situaci kolem A. Navalného


V souvislosti s demarší členských států skupiny G7 v rámci kauzy A. Navalného prohlašujeme.

„Vytrvale usilujeme o poskytnutí německou stranou údajů z lékařského vyšetření A. Navalného, včetně informací o výsledcích biochemických testů, v souladu s oficiální žádostí Generální prokuratury Ruské federace o právní pomoci ze dne 27. srpna 2020. Nehledě na všechny naše žádosti v Berlíně stále nepovažují za možné operativně a konstruktivně na ně reagovat.


Nedostatek výše uvedených informací neumožňuje ruským vyšetřujícím orgánům použít všechny nezbytné procedurální mechanismy ke zjištění okolností incidentu. Současně rozněcování hysterie kolem tohoto případu se jenom zesiluje.

Zdůrazňujeme, že také ruští lékaři navrhují navázat úzký dialog s německými kolegy za účelem projednání údajů o stavu A. Navalného, kterými disponuje Rusko a Německo. Bohužel německá strana tento proces brzdí.

Spolu s takovým nekonstruktivním přístupem německých úřadů pokračují bezdůvodné útoky na Rusko. Rozvinutá masivní dezinformační kampaň jasně naznačuje, že její iniciátoři nevidí hlavní úkol v péči o zdraví A. Navalného a zjišťování skutečných příčin jeho hospitalizace, ale v mobilizaci sankčních nálad."Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...(ps, Prvnizpravy.cz, facebook Ruského velvyslanectví v Praze, foto: fc Ruské ambasády)