Promrhané hlasy voličů straniček vlastenců pomohly konkurenci

politika

Lehkomyslně promrhané hlasy voličů vlasteneckých straniček a hnutíček pomohly  konkurenci a nepřátelům v roce 2017. Pomohou jim i letos? zamýšlí se v komentáři poslanec Jiří Kobza.

Promrhané hlasy voličů straniček vlastenců pomohly konkurenci
Jiří Kobza, poslanec (SPD)
20. července 2021 - 06:20

Už v kampani v roce 2017 jsem se snažil vysvětlovat záludnosti volebního zákona (autor JUDr.Rychetský v roce 2002), který byl principiálně koncipován tak, aby ochránil tehdejší velké strany (ODS a ČSSD) před nástupem malých stran-nespokojenců. Šlo o nastavení limitu vstupu do sněmovny na 5%, kdy hlasy stran, které nedosáhnou této hranice, jsou zahrnuty do tzv.scrutinia, přepočítány na mandáty a ty jsou pak rozděleny podle volebního výsledku nejsilnějším stranám.


Kromě tradičních malých stran se tehdy objevily jako houby po dešti i účelově zakládaná sdružení, většinou operující s částí anebo kopií části programu SPD.

Jak ukazuje statistický přehled následující za tímto textem, málokterá z těchto stran se dostala přes 1%, ale v celkovém  součtu se již jednaloo velmi zajímavý počet hlasů, které odebraly především SPD. Jen v Praze se jednalo o 30 282 hlasů. Celostátně to pak bylo 241 269 hlasů, které padly do scrutinia - a tak tedy docházelo k tomu, že čeští vlastenci houfně volili zejména ANO a Piráty. Nedali si říci.

Nutno zde ještě hodně nahlas připomenout, že levičácká smečka touto roztříštěností netrpí, 6 „tradičních“ partají (včetně ČSSD) drží společný tvar a společně útočí na vlastence. Nyní, před letošními volbami do Sněmovny,  je situace obdobná.Vznikají nové ministrany, některé staré se po čtyřleté letargii probouzí a historie se podle všeho bude opakovat.

Jenže je zde rozdíl, oproti minulým volbám. Vlastenci zde mají jasně definovaného nepřítele. Je jím 5. kolona EU, partaj zrádců vlastního národa, Piráti!

Je posláním vlastenců jejich nástup nyní zastavit, dokud to ještě jde.

Pokud vyhrají, tak v roce 2025 už je zastavit nepůjde. Budeme sevření mezi indoktrinací našich dětí jako prvovoličů a astronomickým zadlužením.Zastavme společného nepřítele, zabraňme nástupu jejich extrémního socialismu a braňme svobodu pro naše děti! Můžeme vyhrát? Ano, můžeme. Stačí, aby si skuteční vlastenci uvědomili situaci a spojili své hlasy. Musíme vysvětlovat voličům, jak vážná je situace a že až za námi zaklapne past eura, migrace a zeleného eurošílenství, nebude již cesty zpět.

Ještě lze takový vývoj změnit. Tím, že voliči pošlou do Sněmovny hnutí SPD v takové síle, aby mohlo skutečně zastavit stahování ČR do bezedné jámy EU.

K tomu je třeba i společného úsilí ke zvednutí tradičních nevoličů s kanapíček, vysvětlit jim, jak vážná je situace a přivést je k volbám. Prosím, nahlédněte do přiložené tabulky, ať vidíte, jak snadno lze nejednotností, ignorací a sebestředností prohrát budoucnost našich dětí. Proč to celé píšu? Protože SPD je (se všemi chybami) pořád to nejsilnější a nejlepší co máme k zastavení zničujícího nástupu eurosocialistů a pirátské internacionály.

V krajských a komunálních volbách pak bude rovněž nutné spojit síly a především lidské zdroje, abychom mohli nabídnout kvalitní kandidáty na radnice a krajské úřady.

Spojuje nás vlastenectví a společný nepřítel. Protože když si to nepřipustíme, co odpovíme, až se nás naše děti budou ptát proč, když jsme měli všechny informace a varovné signály, jsme nebojovali o naši zemi, jejich dědictví? Chci mít pro ně čestnou odpověď: Já jsem se za vás popral…


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)


Anketa

Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano 14%
transparent.gif transparent.gif
Ne 31%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 55%
transparent.gif transparent.gif