Svátek má: Věroslav

Politika

Velikost textu:

Radim Fiala ... Aby bylo jasno: Kosovo je Srbsko

Radim Fiala ... Aby bylo jasno: Kosovo je Srbsko

„Srbsko je suverénní stát a Kosovo je součástí Srbska. Odmítáme vydírání Srbska ze strany EU. Srbsko odmítne členství v EU, pokud by bylo nuceno uznat Kosovo," napsal na svém facebookovém profilu poslanec Radim Fiala a nasdílel tím řadu souhlasných kliknutí.  

Aby bylo jasno: Kosovo je Srbsko
28. června 2020 - 08:35

„Po jednání s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem to prohlásil minulý týden srbský prezident Aleksandar Vučić, který řekl novinářům doslova: „Pokud si myslíte, že uznáme Kosovo nebo že Kosovo vstoupí do OSN, že nedostaneme nic kromě členství v EU, naše odpověď bude ne." Doplnil, že Srbsko čekají těžké časy, v nichž bude země čelit velkým mezinárodním tlakům.  Lavrov na tiskové konferenci po jednání uvedl, že Kreml podpoří jen takové řešení kosovské otázky, které bude přijatelné pro Bělehrad a které schválí Rada bezpečnosti OSN, kde má Moskva právo veta," dodal poslanec SPD.

„Hnutí SPD s tímto postojem souhlasí. Je nepřijatelné vyhrožovat ze strany EU suverénnímu státu o jeho zahraničně-politických i vnitrostátních otázkách a případném omezování dotačních programů vyčleněných pro Srbsko v případě jeho členství v EU. Srbsko je suverénní stát a Kosovo je součástí Srbska! Hnutí SPD žádá odvolání uznání Kosova českou vládou," prohlásil závěrem poslanec Radim Fiala, aby dodal, že  SPD bude pravidelně informovat na svém novém webu i o vývoji ve vztazích k Srbsku a ke Kosovu.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...(ps, Prvnizpravy.cz, facebookový profil Radima Fialy, foto: ps)