Rakušan je taková moderní žena. O policii ale neví nic

politika

Luboš Xaver Veselý vyzpovídal ve svém pořadu Podtrženo, sečteno šéfredaktora MF Dnes Jaroslava Plesla. Řeč byla nejen o plakátu Putina v pytli, ale i o premiérovi a jeho hlídači pravdy Vítovi Rakušanovi.

Rakušan je taková moderní žena. O policii ale neví nic
Jaroslav Plesl, šéfredaktor MF Dnes
14. listopadu 2022 - 10:30

O ministrovi vnitra Vítovi Rakušanovi Plesl prohlásil, že je to taková moderní žena, která na Instagram dává storýčka. A dává to pořád, od rána do večera, ale o policii neví vůbec nic. Také si hned v úvodu do Rakušana rýpl tím, že ochranu mrtvého Putina na zdech ministerstva si „určitě“ platí ze svého.

Plesl se následně vyjádřil k tomu, že česká policie dělá ochranku visícímu Putinovi. 

„Není to za naše peníze, doufám?“ zeptal se Xaver Veselý. „Ne, to určitě platí pan Rakušan ze svého. To přece po nás nemůže chtít, abychom platili za ochranu jeho uměleckého díla, stačí, že to pověsil na naše Ministerstvo vnitra. To určitě platí sám. To mě ani nenapadlo, že by to platil daňový poplatník,“ řekl Plesl.

„Myslím si, že si z nás dělá srandu, ten člověk,“ podotkl se slovy, že se ministr vždy vymlouvá, že o ničem neví. 

„Jediné, co ví, je, že nahoře na Ministerstvu vnitra je střecha a tam on si chodí dělat svoje instastories. O policii ale neví vůbec nic. On se policií vůbec nezabývá. On ani neví, že má policii v gesci. Fakt. Jsem o tom přesvědčený,“ řekl dále Plesl.

Plesl dále připomněl, že úplně mimo jeho zájem šla story o vyšetřování toho případu na mítinku Andreje Babiše. Policisté zde zaklekli autistického chlapečka, skončilo vyšetřování. Podle Plesla vyšetřování GIBS ukázalo, že se tam nic nestalo, ale s tím prý pan Rakušan nemá nic společného.


„Policejní prezident se mluvil dvakrát. Jednou tajně, dopisem, kdy rozeslal policistům, za to, že řekl, že pochybili... Policejní prezident řekl, že se stydí za policisty. Unikátní. Tak teď se omluvil za to, že se stydí za policisty, tak předpokládám, že teď se stydí sám za sebe. A myslím si, že všichni policisté se společně stydí za ministra vnitra Rakušana, který dělá takové věci, jako je, že nechá policisty v noci hlídat obrázek Vladimira Putina, místo aby hlídali třeba občany Prahy 7,“ konstatoval Plesl.

Plesel dále soudí, že ministr vnitra na svou pozici nestačí. Ale klíčové podle něj bohužel je, co na to říká předseda české vlády pan Fiala. A Plesl si myslí, že stejně jako pan Rakušan vůbec neví, že má na starosti policii, tak Petr Fiala vůbec neví, že má na starosti Ministerstvo vnitra. Plesl dále konstatoval, že už to překračuje hranice tragédie a stalo se to fraškou. Podle něj si normální občan musí ťukat na čelo. 

No a jedním z dalších témat byl Pirát Jakub Michálek.

„Žádá prezidenta, aby udělil milost páru odsouzenému za obchod s psychotropním nápojem,“ četl Veselý s tím, že tomu se podle něj říká milost pro feťáky. 

„Pirát Michálek by měl žádat tedy především svoje koaliční partnery, protože hlasy na to mají, aby změnili zákon. Já myslím, že ten veškerý hněv, který se obrátil proti soudci nebo soudkyni.. Ten soudce se musí držet platného zákona. Jak může ten chudák soudce prostě říct, že zákon něco říká, ale on na to kašle, protože je nějaká situace, která se jemu zdá správná, tak on to takhle brát nebude,“ reagoval na to Plesl.

Také jsme psali:
„On musí zkoumat, jestli byla naplněna skutková podstata, tak tam asi naplněná byla, ještě bude zřejmě odvolací soud, možná že odvolací soud přijde na to, že tam pochybil soudce, soudkyně, soudci. A pokud pochybil, tak to dostane zpátky a bude to muset nějak překopat, ale tohle nemíní pirát Michálek dobře. Pirát Michálek, jestli se nemýlím, je právník, tak ať to řeší jako právník a neřeší to jako nějaké pako, které se najednou rozhodlo, že bude žádat Zemana o mimořádný opravný prostředek. To tak nejde,“ dodal závěrem šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl.

böhm, prvnizpravy.cz, foto: fb)


Anketa

Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano 52%
transparent.gif transparent.gif
Ne 24%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 24%
transparent.gif transparent.gif