Svátek má: Prokop

Politika

Velikost textu:

Roček: O synovi na Krymu a mrtvých kuřatech v konkurzu

Roček: O synovi na Krymu a mrtvých kuřatech v konkurzu

Již druhý den političtí šmoulové mají Vánoce z toho, že bude velké prověřování tvrzení premiérova syna Andreje Babiše mladšího o tom, že ho kvůli kauze Čapí hnízdo spolupracovníci jeho otce drželi na Krymu., píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček.

Andrej Babiš vysvětluje...
14. listopadu 2018 - 11:05

Prý jeho otec chtěl, aby kvůli trestní kauze zmizel z Česka. A hned je tady snaha vyslovit kvůli tomu nedůvěru vládě.

Je to nudný kabaret trvající již roky. Když byl vůdce klanu ANO Babiš přijat do bývalé Sobotkovy vlády, koaliční kolegové dobře věděli, že Babiš je liška podšitá, a své miliardy asi nemohl získat jenom čistým způsobem. Vždyť i Sobotka a lidé kolem něho tušili, jak nectně asi přišli někteří jejich sponzoři k penězům. Proto to samé u Babiše nevadilo.


Bratranec Babiš

Babiš byl přijat do vlády Sobotkových sociálních demokratů jako sicilský nebo kyjevský bratranec – prostě do „rodiny“. Nectná pověst Babiše začala vadit až na úsvitu nových voleb. A ještě více, když Babišovci zvítězili a stáli se vládci Strakovy akademie.

Ale pravdu má asi pobratim Sobotka, že vyšetřování, jak Babiš údajně vybíral vajíčka z jednoho ptačího alias čapího hnízda, nebylo předvolební aktivitou. Šmírácká antibabišovina byla spíše zadána již v okamžiku, kdy Babiš vstupoval do vlády. Jako preventivní opatření, aby bylo „něco“ na Babiše v záloze. Los padnul na Čapí hnízdo.


Litoměřický příklad

Mohlo se ale jednat třeba o kuřecí případ. Např. v Litoměřicích bylo popravčí pracoviště zabíjející kuřata, fabrika Melbro. Továrna byla zlikvidovaná prý (údajně) cíleným a zbytečným konkurzem soudkyně S.

Soud nevyhověl tomu, aby byla stanovena ochranná lhůta, ačkoliv firma fungovala. Cílem bylo prý uzavřít drůbežářský závod, který konkuroval Babišovým záměrům. Nakonec skončila fabrika v konkurzu ač vyráběla, a 250 lidí přišlo o práci.

V této fabrice si předtím ještě Agrofert pronajal malou část, aby potom konkurzem zničenou firmu koupil a zlikvidoval ji. Zlí jazykové tvrdí, že litoměřické drůbeží Melbro mělo cenu 200 milionů a Babišníci ji koupili za 35 kapříků, čili za 35 melounů.  

Babišníci také koupili Jihočeské drůbežárny ve Vodňanech, odkud na popravu posílali do Litoměřic kuřata. I tak se prý rodil Babišovský monopol. Tak o co se jaksi jedná…?

(rp,prvnizpravy.cz)