Svátek má: Berta

Politika

Velikost textu:

Roček: Staromák se stal oficiálním doskočištěm dementů

Roček: Staromák se stal oficiálním doskočištěm dementů

Doslova za pár let by mi mělo být 70 kalendářních ročků, ale teprve teď na stará kolena objevuji skutečně fantastický svět:

Lenka Tarabová, bývalá seniorská ombudsmanka liberecké radnice
11. ledna 2021 - 07:20

Šílenství v přímém přenosu, a proměnu pražského Staromáku na doskočiště dementů. Netušené se stalo jedinečným shromaždištěm magorů, uvádí ve smutném komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček.

Neutrální zpráva zní: V Praze v neděli 10. 1. 2021 protestovalo na 3000 lidí proti vládním opatřením souvisejícím s koronavirovou pandemií. Exprezident Václav Klaus je veřejně podpořil tím, že odmítl očkování.

„Na této demonstraci vyhlásíme otevření České republiky. Nebudeme respektovat vládní opatření, která nefungují,“ prohlašovali zombíci, kteří mejdan organizovali.

Protestovali lidé frustrovaní tím, že jim krachuje živnost, a kteří nemohou již unést ponorkovou nemoc z karanténních opatření. Jiní jsou exhibicionisté, lidé na konspirační dietě  a lidé psychicky nevyrovnaní až nemocní. Ale nevím kam zařadit jeden kus exprezidenta. Nejsmutnější je, že se mejdanu zúčastnil Václav Klaus. Jeho názory na zahraniční politiku a invazi nelegálních migrantů jsou racionální a potřebná. A náhle svou reputaci devastuje podporou protirouškových antivakcinátů.

Exprezidentská exlogika


Klaus prohlásil „už bylo dost zákazů a příkazů, kterými je nesmírně poškozován náš život, naše životní i pracovní aktivity a činnosti.“ Ale to víme všichni. Také toho mám dost, ale to je  důsledek pandemie.

Klaus též řekl: „dnešní situace vyžaduje politické řešení, ale když toto řešení nepřichází, nastává chvíle pro veřejné vyjádření nesouhlasu.“ Ale sám s žádným řešením nepřišel.

Klaus si odporuje, když říká: „Česká vláda provádí obdobnou politiku jako vlády mnoha dalších zemí. V tom není výjimečná. Ze strachu před příštími volbami spoléhá na nadměrně restriktivní politiku. Ta ale žádný průkazný zdravotní efekt nemá, koronavirus si stejně dělá, co chce.“

Podle Klause česká vláda dělá totéž co vlády mnoha dalších zemí, ale zároveň uvádí důvod, že to je kvůli volbám, ale copak dojde v příštím roce ve všech státech Evropy, Ameriky a Asie k volbám?

Aspoň, že za stejné pitomce jako vládu považuje Klaus naší politickou opozici.

Ale v podstatě Klaus neví, o čem mluví, když říká: „V minulosti při epidemiích izolovávali nemocné, teď jsou izolováni zdraví. Kdy už politici pochopí, že tudy cesta nevede?“

Přitom stačí trochu prolistovat dějepravou. Nečetl Klaus o čase, kdy musely lodě trávit určitý čas v karanténě, než je pustili do přístavu? Že obyvatelé nepouštěli nové příchozí do měst a vesnic, aby nepřinesli mor, který již byl za kopcem? Jistě, při epidemiích izolovávali nemocné, aby se nenakazili i zdraví. Ale to právě provádí vlády s pomocí karantén a lockdownů, aby omezily nebezpečí styku s koronavirově zamořenými bytostmi.
Klaus veřejně přiznal, že nepřemýšlí logicky.Vzdělání není totéž co rozum

Klaus též ze sebe vysoukal: „Říkají nám, že nás spasí jakási vakcína a že to vyžaduje očkování nás všech. Žádná zázračná vakcína neexistuje. Stejně si kontaktem s nemocí budeme muset vytvořit svoji imunitu přirozenou.“

S troškou rozumu lze pochopit, že vakcíny proti SARS-CoV-2 nikoho nespasí. Zavádí se vakcíny více firem a vědci doufají přinejmenším v minimální účinnost kolem 80 % a že bude chránit člověka alespoň před vážnějším průběhem nemoci.

Naproti tomu kontaktem s nemocí se nevytvoří přirozená imunita ani pro staré, ale ani pro řadu mladých lidí, o jejichž smrti informují již řadu měsíců zahraniční média. Popisují i obtížnou rehabilitaci těch, kteří se uzdraví a ani náhodou nepatří mezi seniory.


Dumka nad páteční demonstrací debilů

Ještě mimořádnější zhovadilost spatřil český svět v pátek 8. 1. 2021. při demonstraci v Praze proti vládním anticovidovým opatřením. Kromě toho, že se demonstrace účastnili lidé mdlého rozumu, objevili se i primitivní exoti, kteří se honosili i připnutou šesticípou hvězdu s nápisem „Neočkovaný“.

Znamená to zneužití Davidovy hvězdy, kterou nacisté označovali židovské obyvatele, které posílali vzdělaní nacisté do koncentračních táborů.

Lidé, kteří židovskou hvězdu zneužili, můžeme po právu označit za nevzdělané primitivy, když nejsou schopni pochopit význam a souvislosti nezměrné tragédie židů umocněná hrůzou koncentračních táborů.

Pro jednu hloupou ženskou to znamenalo i regionální ostudu: „S okamžitou platností odvolalo vedení Liberce z funkce seniorské ombudsmanky Lenku Tarabovou. Důvodem je podle náměstka primátora Ivana Langra její zneuctění židovské symboliky, když si na demonstraci proti koronavirovým opatřením připnula žlutou židovskou hvězdu s nápisem Neočkovaný,“ uvedla v neděli liberecka.drbna.cz v článku „Radnice odvolala Lenku Tarabovou z pozice seniorské ombudsmanky. Byla jedním z demonstrantů s židovskou hvězdou“.

Hloupí nevzdělanci s židovskou hvězdou se objevili také na nedělním mejdanu, kde zpíval sólo také Václav Klaus.

Na závěr si připomeňme slova ústeckého emeritního policejního psychologa majora Josefa Kováříka, který pro Prvnizpravy.cz nedávno uvedl: „Každý dospělý člověk ví, že při jakémkoliv očkování hrozí nebezpečí, že sice v minimálním počtu, ale přesto, u někoho může očkování vyvolat negativní reakci. Riziko, byť naprosto minimální, je u většiny lékařských zákroků. K tomu není potřeba speciální osvěta.“

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)