Svátek má: Alena

Politika

Velikost textu:

Rudovláska z Trikolory: Co se tady děje již delší dobu je rasismus naruby

Rudovláska z Trikolory: Co se tady děje již delší dobu je rasismus naruby

„V posledních dnech zaznělo v souvislosti v rámci Black Lives Matter tolik bizarností, že je těžké si vybrat tu největší. Slyšeli jsme toho spoustu děsivého, hysterického, směšného, trapného i do nebe volajícího," napsala svůj komentář poslankyně Zuzana Majerova Zahradníková.

Zuzana Majerova Zahradníková
6. července 2020 - 05:15

Prezident Zeman na recepci na ambasádě USA řekl, že heslo Black Lives Matter je rasistické, protože záleží na všech životech. Proniklo to i do mezinárodního tisku. Co na to říkáte? Má prezident pravdu?

„Samozřejmě, že má.  Sama jsem k tomu před nedávnem napsala:  ”Na životech VŠECH záleží aneb svět není černobílý. V posledních dnech zaznělo v souvislosti v rámci Black Lives Matter tolik bizarností, že je těžké si vybrat tu největší. Slyšeli jsme toho spoustu děsivého, hysterického, směšného, trapného i do nebe volajícího. Slyšet a vidět ale fakta moc nejsou, tedy tvrdá data - grafy, statistiky, chcete-li," napsala poslankyně z Trikolory.

„Čísla nakonec stejně dávají ten nejjasnější obrázek. Statistiku a matematiku ošidit prostě nelze. I když se o to mnozí urputně snaží...  Nikdo nikdy nehájil toho policistu, po jehož zákroku zemřel George Floyd. Faktem ale zůstává, že afroamerická komunita vysokou kriminalitu reálně vykazuje. Jak se píše v přiloženém článku na Novinkách, ve všech 30 kategoriích mají Afroameričané nadprůměrné (více než oněch 13-14%) zastoupení," konstatuje politička Zuzana Majerova Zahradníková.

„Americkou populaci tvoří sice jen ze 13%, ale na vraždách, zabití a loupežích se podílejí více než v 50%. O čem tato čísla vypovídají? Že "běloši" utiskují "černochy"? Že jsou policisté rasisté? Že je afroamerická populace diskriminovaná? Že jsou prý znevýhodněni na trhu práce? Že problém je jen a jen "bílá" komunita? " položila řečnickou otázku poslankyně Trikolory.

„Ba naopak, to co se tady děje již delší dobu je rasismus naruby a je otázkou, KDO v rámci společnosti, je díky kvótám, genderu a dalším nesmyslům skutečně diskriminovaný. Odpověď není černobílá, tak jako nic v životě...," uzavřela svůj komentář poslankyně Zuzana Majerova Zahradníková na svém facebookovém profilu.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...

(ps, Prvnizpravy.cz, facebookový profil Zuzany Zahradníkové, foto: z fc)