Svátek má: Roman

Politika

Velikost textu:

S Němci jednejme o úhradách nákladů spojených se vzděláním lékařů

S Němci jednejme o úhradách nákladů spojených se vzděláním lékařů

Zprávu o tom, že německá armáda chce rekrutovat i unijní občany včetně Čechů komentoval na svém facebookovém profilu komentátor současného dění a bývalý poslanec Bohuslav Chalupa.

Bývalý poslanec Bohuslav Chalupa
29. prosince 2018 - 11:35

Chalupu ve zprávě zaujal názor uvedený v hamburském deníku, že "diskuzi jsou podle něj otevřeny jen čtyři země: Česko, Dánsko, Švédsko a Belgie."

"V této souvislosti by mne opravdu moc zajímalo, kdo jako reprezentant Ceské republiky, je "otevřen k takové diskusi", když 22 států z 26 o tom diskutovat odmítlo - asi vědí proč. Zajímalo by mne, jaké racionální pohnutky neznámého vstřícného reprezentanta Česka vedou k tomu, aby se SRN, respektive s Bundeswehrem vedla o takové věci diskuse," pohoršil se Chalupa a odpověděl proč mu to není jedno.

"Protože jak je obecně známo - rekrutační reálie oproti teoretické ambici AČR není zrovna z nejveselejších a dle mého názoru - rybníček vhodných adeptů je již v podstatě vyloven a jiný není a dlouho nebude. Mimo to AČR má řadu svých vnitřních potřeb, které nejsou zdaleka vyřešeny tak, aby s nimi bylo možno vyjádřit spokojenost. Totéž se samozřejmě týká i IZS," konstatoval Chalupa.

"A pokud Německá strana vyjádřila zájem především o vysoce odborné profese jako jsou IT odborníci - pak právě v této oblasti má AČR, ostatně jako jako celá ČR, problém největší - panuje obecný nedostatek těchto odborníků, není k dispozici vzdělávací systém, který by umožnil onu obecnou personální nevybavenost pracovního trhu dohnat, lidé nejsou potřebným způsobem materiálně motivování atd.," dál napsal bývalý poslanec a opět se sám sebe zeptal, zda  jsme ochotni diskutovat o povolení rekrutace Čechů do jiných armád?!


"Vřele doporučuji místo těchto "aktivit" diskutovat s Německou stranou raději problematiku (například) zpětné úhrady nákladů spojených se vzděláním vysoce kvalitnícho lékařského personálu, který SRN doslova vyssává z ČR a které jdou na vrub Českého daňového poplatníka, kterého jedinou odměnou je paradoxně to, že tento zdravotní personál odchází do jiné země poskytovat služby cizím občanům. To jsou paradoxy pane Vaněk....nebo je to vyložené hloupost Českého státu a jeho zákonodárců? optal se opět Chalupa a skončil komentář poslední otázkou ...

"Bude se tato situace opakovat i pokud jde o naši armádu a bezpečnostni sbory?" ptá se Bohuslav Chalupa.

(ps, facebookový profil Bohuslav Chalupa, Prvnizpravy.cz, foto: ps)