Svátek má: Bohuslava

Politika

Velikost textu:

Skandál: Brusel chce dát na boj s dezinformacemi nově 5,1 milionů eur

Skandál: Brusel chce dát na boj s dezinformacemi nově 5,1 milionů eur

„Kdo bude příjemce těchto peněz na boj s dezinformacemi? Příjemci budou ti, kdo budou vyhledávat, vyvracet a mazat to, co EU považuje za dezinformace. Tedy cenzoři. Definitivně se vrací doba, kdy o Jediné pravdě bude rozhodovat ne už Moskva, ale Brusel," usoudil europoslanec Ivan David.

Ivan David
30. března 2020 - 08:12


„Od té doby, co na své stránce „supluju“ zpravodajství veřejnoprávních médií ohledně situace na turecko-řecké hranici, byl jsem několikrát označen za šiřitele „fake news“. Zejména server Manipulátoři.cz mi věnuje mimořádnou péči. Či spíše varuje případné čtenáře, aby nebyli svedeni na scestí dezinformací," konstatoval europoslanec Ivan David.

„Otázka „fake news“ je velmi probírané téma. A to doslova odshora dolů. Od Bruselu po místní média. Brusel chce dát na boj s dezinformacemi nově 5,1 milionů eur. Paní komisařce Jourové (ANO) velmi leží na srdci, aby mysl občanů EU nebyla ani v době koronakrize znepokojována ruskými a čínskými dezinformacemi, které mají podkopat morálku pracujícího lidu na Západě. Protože dezinformace o tom, že nefungují zdravotní systémy tak, jak by měly, by mohly kriticky oslabit víru občanů zemí EU ve svou vrchnost. Protože nebýt ruských trollů všichni by viděli, že vše funguje bezvadně, funguje solidarita mezi státy EU, všichni se dělí o všechno, všeho je dostatek…. Nikdo neumírá z důvodu, že pro něj není dostupná potřebná péče," má jasno Ivan David.„Kdo bude příjemce těchto peněz na boj s dezinformacemi? Příjemci budou ti, kdo budou vyhledávat, vyvracet a mazat to, co EU považuje za dezinformace. Tedy cenzoři. Definitivně se vrací doba, kdy o Jediné pravdě bude rozhodovat ne už Moskva, ale Brusel. Zatím mě Manipulátoři a další jen ostouzejí na svých stránkách. Zatím. Aniž si dají tu práci přečíst si to, co píší světové agentury, o zdrojích, které tu uvádím, ani nemluvě," upozornil na cenzuru financovanou z Bruselu Ivan David.

„Jsou to lidé, kteří mají své seznamy dezinformačních médií a webů a o těch se nediskutuje. Co potřebují je, aby se k médiím na těchto seznamech už nedostali čtenáři a diváci. Nejde o dezinformace, jde o informace. Nejhorší na tom je, že tito lidé se chopili i příležitosti „zaháknout se“ ve školách v rámci mediální výchovy a dětem vážně tvrdí, že servery jako Manipulátoři či jak se všechny jmenují, slouží k ověření pravdivosti informací. A Česká televize, která je přece nezávislá, protože si ji platíme všichni a tak patří nám všem," uzavřel svůj komentář europoslanec Ivan David s odkazem na další pramen, který o informování o konfliktu na řeckoturecké hranici  v češtině rovněž informuje zde...   .

(ps, Prvnizpravy.cz, facebookový profil Ivana Davida, foto: ps)