Svátek má: Vanda

Politika

Velikost textu:

Spravedlnost to má díky Rakušanovi za pár, míní Rajchl

Spravedlnost to má díky Rakušanovi za pár, míní Rajchl

Reakce sochy Spravedlnosti na připravovanou legislativu Víta Rakušana o "boji proti dezinformacím". Aneb když jeden obrázek vydá za tisíc slov. Nejen o tom se rozepsal v komentáři předseda strany PRO Jindřich Rajchl. 

Ilustrační foto
23. ledna 2023 - 09:01

Rajchl se pozastavil nad tím, že v posledních třech letech slýcháváme z ČT a ostatních médií velmi často výraz "dezolát". Podle něj jsou jimi označováni lidé, kteří nesouhlasí s ekonomickou devastací naší země ze strany vlády Petra Fialy, se systematickým omezováním svobody projevu, zaváděním cenzury a rozdmýcháváním válečných nálad, jež mohou velmi snadno vyústit v eskalaci ukrajinského konfliktu do celé Evropy. Což by byla podle Rajchla pro naši zem absolutní zkáza.

„Nemohu s tímto označením ani na minutu souhlasit. Jsou to jen lidé nenásilně se hlásící o svá práva, jež naši demokracii nijak neohrožují. Naopak, oponentura vždy a za všech okolností demokracii posiluje. Z mého pohledu jsme názornou ukázku ohrožení demokracie mohli vidět včera v Jablonci nad Nisou, kde skupinka odpůrců jednoho z prezidentských kandidátů zablokovala cestu na místní náměstí, kde se měl setkat se svými podporovateli," napsal Rajchl. 


Rajchl dále uvedl, že nezaznamenal jediné prohlášení ze strany politiků naší vládní pětikoalice, že takové jednání je v demokratické společnosti nepřípustné. Nikde žádné vystoupení ministra vnitra, že se to nebude opakovat a že zabezpečí nerušený průběh prezidentské kampaně. Žádné zděšení Mirky Němcové, žádný proslov od naší "národní kulturní fronty", která má podle Rajchla demokracie plná ústa na každém svém teatrálním vystoupení.

„Nedávno jsem četl článek, že nemůžeme současnou euroúderku porazit, pokud nebudeme ochotni použít stejné zbraně, jaké používají oni. S tím nelze než souhlasit a já jsem k tomu připraven," pokračoval předseda strany PRO Rajchl.

„Věřím, že až sáhneme k podobným nátlakovým akcím ve formě blokací veřejných činitelů, tak se to rovněž obejde bez jakékoliv reakce ze strany špiček našich represivních složek v čele s ministrem vnitra Rakušanem.  Že to budou blahosklonně tolerovat stejně jako včera v Jablonci. Že nám poskytnou rovné podmínky pro uplatnění našeho názorového postoje. Dozvíme se to už za pár týdnů," napsal dále Rajchl a následně citoval amerického naturalistu Edwarda Abbeyho, který kdysi řekl, že "Každý vlastenec musí být připraven bránit svou zem před svojí vládou." 

Také jsme psali:

„A já s ním naprosto souhlasím," okomentoval Rajchl citát a uzavřel tím svůj příspěvek na svém facebookovém profilu. 

(nov, prvnizpravy.cz, foto: fb)Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%