Svátek má: Patricie

Politika

Velikost textu:

Starosti starostů? A co děti, když si nemají kde hrát, mají volit?

Starosti starostů? A co děti, když si nemají kde hrát, mají volit?

"Celkem průhledná snaha oslovit volební skupinu mladých a vytvořit politickou konkurenci především Pirátům. A je nejen průhledná, ale podle mého názoru zcela neuvážená, neprozíravá a nezodpovědná ..." napsal na svém facebookovém profilu bývalý poslanec Bohuslav Chalupa.

Bývalý poslanec a komentátor současného dění Bohuslav Chalupa
14. dubna 2019 - 08:15

"A pokud jde o srovnání s nápady Pirátů, pak tímto nápadem začínají Pirátům zdatně sekundovat - skutečně nastavili ultra "vysokou" laťku - 16-ti letí, nehotoví občané, kteří ještě ani pořádně neví,  co sami se sebou, v 90% se zájmy úplně jinými než o politiku....budou volit - koho, proč, na základě jakých životních zkušeností?" otázal se bývalý poslanec a komentátor současného dění Bohuslav Chalupa, jehož zaujal nápad Starostů a nezávislých, kteří přišli s myšlenkou, aby se voliči stali již šestnáctiletí.

"A kdo jiný by je volil?," reágovala na komentář jedna ze čtenářek.
  
"Zajímavé by bylo, jestli by ti mladí volili ty, kteří by chtěli aby jimi byli voleni," zeptal se další čtenář.

"Budou volit ty,kteří jim hlavu víc zblbnou ....je to prostě blbost, aby volili v 16," podivila se další čtenářka."Když by se hýbalo s hranicí práva volit, tak by se pak mělo hýbat i s jinými právy například, zletilost od 16 let. Když někdo může volit, tak musí být také zase plně zodpovědný," má jasno další čtenář.

"Četla jsem výrok nějakého středoškolského učitele, který poznamenal, že ... prý mladí se moc zajímaji o deštné pralesy ... Jen je nikdy nenápadne zalit kytky na okně ve třídě .....," napsala ještě jedna čtenářka.

"To je ten nejblbější nápad, co jsem kdy slyšela. Ono ani v těch 18 člověk není moc zralej,  ale v 16 má úplně jiné zájmy než politiku," je si vědoma jiná čtenářka.

(ps, facebookový profil Bohuslava Chalupy, Prvnízpravy.cz, foto: ps)