Svátek má: Beáta

Politika

Velikost textu:

Štefec: Přípravy k všeobecnému očkování zatím vyvolávají otazníky

Štefec: Přípravy k všeobecnému očkování zatím vyvolávají otazníky

Se vzrůstajícím podezřením sleduji dění kolem kroků vedení EU směrem k přípravě povinného očkování všech občanů zemí Unie (údajně zatím neexistující) vakcínou proti SARS-2, píše na facebooku Jaroslav Šrefec.

Jaroslav Štefec
15. června 2020 - 03:20

Během podivné pandemie-nepandemie nulová aktivita, nulová pomoc, jen urážky a velkohubé kecy. A najednou se můžou přetrhnout. Vedení EU na doporučení EK intenzivně připravuje smlouvu se zatím neexistujicim dodavatelem zatím neexistující vakcíny na dodávku vakcín v počtu potřebném k proočkování celé evropské populace. Prý proto, aby se jednotlivé členské státy nemusely zabývat nutností řešit národní legislativy při nákupu a aplikací a mohly přeskočit povolovací procedury.

Tohle jsem vyslechl dnes na dálnici mezi Libercem a Prahou. A čím víc nad tím přemýšlím, tím je mi jasnější, že já se tedy hnusem, který nám nařídí koupit EK, bez řádných testů a v rozporu s fungující a osvědčenou národní legislativou, očkovat rozhodně nenechám.

EU se chystá hromadně nakoupit vakcíny proti nemoci covid-19. Navrhla to Evropská komise. Ministři zdravotnictví unijních zemí tento postup po páteční videokonferenci vítají a podporují. Zatím ale žádná z testovaných vakcín neprošla klinickými zkouškami. Podle Komise je vakcína jediným nástrojem, jak předejít další krizi.(irozhlas.cz)

Netuším, čeho chce vedení EU dosáhnout, ale nic dobrého z toho pro Evropu a Evropany, tím méně pro naši zemi a pro nás, Čechy, rozhodně nekouká. Přestože se nad tím údajně shodli všichni ministři zdravotnictví zemí EU.

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)