Svátek má: Zita

Politika

Velikost textu:

Štefec: Ricin pro Pavlíka z Řeporyjí není? To bych se na jeho místě urazil

Štefec: Ricin pro Pavlíka z Řeporyjí není? To bych se na jeho místě urazil

Už dlouho jsem se tak upřímně nepobavil, jako když jsem si přečetl článek v Respektu, podle kterého do Prahy dorazil před třemi týdny pracovník ruských tajných služeb, vybavený jedem ricin, píše na facebooku Jaroslav Štefec.

Jaroslav Štefec
30. dubna 2020 - 03:20
 
(Údajně) podle českých zpravodajských služeb pracovník ruských tajných služeb přiletěl do Prahy (údajně) s úkolem zlikvidovat "politiky" Ondřeje Koláře a Zdeňka Hřiba.

Napadlo vůbec někoho v redakci Respektu přemýšlet nad tím, jak by se podobná informace z uzavřeného přísně tajného prostředí FSB dostala "ven"? A jak k nim? A že v případě jejího zveřejnění budou logicky konfrontováni s faktem, že český stát má co do činění s bezprecedentním únikem vysoce utajované informace z prostředí zpravodajských služeb novinářům provinčního plátku? A že se jich vyšetřovatelé i lidé z NBÚ logicky přijdou ptát, jakými cestami k nim ta informace doputovala? Tohle nemůžou v žádném případě ukecat na "ochranu zdrojů!"

Fakt si někdo může naprosto vážně myslet, že by ti dva duševní ubožáci stáli Rusku za podobnou akci?! Za investici do pekelně drahého ricinu a za riskování prozrazení při jeho aplikaci? Čím by si to zasloužili?


A proč oni dva ano, a Pavlík z Řeporyjí nic? Být jím, tak se fakt urazím! Válku RF vyhlásil, ruského ministra zahraničí Lavrova by nechal oddělat, Vlasovcům pomník staví … a pro něj by ricin nebyl?! Svatá prostoto!

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)