Svátek má: Alice

Politika

Velikost textu:

Štefec: Vypukne občanská válka i u nás, když ve všem kopírujeme USA?

Štefec: Vypukne občanská válka i u nás, když ve všem kopírujeme USA?

Nevím, jestli jste to postřehli, ale Česká republika téměř ve všem otrocky kopíruje politiku a kroky státní administrativy USA. Co se asi u nás bude dít, pokud v USA vypukne občanská válka ...ptá se Jaroslav Štefec.

Jaroslav Štefec
14. prosince 2020 - 03:20

A co se dělo v poslední době v USA?

V řadě amerických měst se konala shromáždění příznivců Donalda Trumpa, doprovázené střety s odpůrci úřadujícího prezidenta, píše The New York Times.

V několika případech se konfrontace mezi protestujícími a jejich odpůrci změnila v násilí, uvádí The New York Times.   Uvádí se, že během střetů byli čtyři lidé pobodáni a další byl zastřelen a dále, že příznivci Trumpa stále neztrácejí naději na jeho druhé funkční období.

V článku se  připomíná, že v pátek americký Nejvyšší soud odmítl posoudit žalobu texaského generálního prokurátora k přezkoumání výsledků voleb. Jeden z posledních způsobů legální kontroly výsledku prezidentských voleb byl tedy uzavřen, což jeho příznivce extrémně podráždilo. Jak poznamenal The New York Times, během protestů Trumpovi příznivci skandovali „další čtyři roky“ a vyzvali k neuznání Joe Bidena jako nového prezidenta Spojených států.


Jeden z Trumpových bývalých poradců Michael Flynn promluvil k demonstrantům a vyzval je, aby nebyli zklamáni rozhodnutím Nejvyššího soudu. Podle Flynna má Trump stále způsoby, jak se pomstít. Sám Trump přeletěl ve svém vrtulníku nad demonstranty: příznivci ho přivítali potleskem a skandováním.

Takže, co se u nás bude dít, pokud v USA vypukne občanská válka ...

(rp,prvnizpravy.cz,fb,newyorktimes,foto:arch.)