Summit NATO vyhlásí novou studenou válku

politika

V pondělí začíná velký mejdan NATO v Bruselu. Potentáti aliance by měli ve společném prohlášení podpořit návrh strategické koncepce nazvané NATO 2030, tedy návrh na ještě větší eskalaci vůči Rusku a Číně.

Summit NATO vyhlásí novou studenou válku
Ilustrační foto
14. června 2021 - 08:01

Koncepce 2030 bude v podstatě oficiálním vyhlášením nové studené války, upozorňuje publicista František Roček.

Vedoucí úředník NATO Jensen Stoltenberg nazval pondělní mejdan klíčovým okamžikem pro alianci a pro naši kolektivní bezpečnost.

Nejdříve fotka a potom kecy


V pondělí 14. června 2021 se do Bruselu na velkou trachtaci sjeli šéfové států NATO. Stoltenberg, protože nemá nic kloudnějšího na práci, formálně přivítá vedoucí delegací států v pondělí kolem 13. hod., a potom budou všichni nahnáni k vycenění zubů, čili ke skupinovému fotografování, a začnou kecy.

Nebude to summit, ale jenom téměř náboženská demonstrace jednoty a slibu, že budou bojovat proti rusko – čínskému satanovi.

Když Stoltenberg na tiskové konferenci 11. června 2021 inzeroval, že nastane nějaký klíčový okamžik, řekl i to, co jistě nikdo na planetě dosud nevěděl: „Jsme ve věku globální konkurence a musíme reagovat na mnoho hrozeb a výzev současně.“Katalog studené války

Ústecký senátor Jaroslav Doubrava summit považuje za klasický projev povídaček v rámci studené války. Upozorňuje: Pokud hovoříme o studené válce, jaké jsou její příznaky? Zhruba takové:
 • musíme reagovat na mnoho hrozeb a výzev současně,
 • máme proti sobě nepřítele postupující proti řádu založenému na (blíže neidentifikovaných) mezinárodních pravidlech,
 • přetrvává hrozba vnitřního nepřítele, nějakých partyzánů a terorismu,
 • pokud držíme ve spolku/smlouvě/alianci pospolu, jsme silní a odolní,
 • lidé (voliči alias občané) nám důvěřují,
 • musíme být silní, máme před sebou novou vizi, ambiciózní program posilování aliance/smlouvy/spolku,
 • budeme souhlasit s dalšími politickými konzultacemi, ale nepřítel si musí uvědomit, že pravdu máme my,
 • posílíme naši kolektivní obranu, zesílíme svou vojenskou pozicí, zvýšená připravenost vojsk,
 • přijímáme závazek dalších a dalších a dalších obranných investic, tím posílíme naši odolnost,
 • zavazujeme se slavnostně, že zintenzivníme ochranu mezinárodního řádu založeného na (našich) pravidlech,
 • prohloubíme spolupráci s podobně smýšlejícími zeměmi a organizacemi, navážeme nové angažmá po celém světě, abychom nějakým způsobem byli zainteresováni kde se dá,
 • dohodneme se na uvolnění peněz, které bude stát posílení schopnosti našich armád trénovat armády našich partnerů. Pokud nás poslouchají, tak pomůžeme budovat a rozvíjet jejich kapacitu.
Tuto nerozbornou jednotu hlásili za socialismu představitelé Varšavské smlouvy, teď to zůstává na NATO.

Doubrava upozorňuje: „Výše vyjmenované body představují to, co řekl Stoltenberg novinářům o summitu. To vše se tam bude projednávat. Podobné koncepční rozumy bylo možné si přečíst za socialismu v elaborátech, jak se socialistické armády připravují proti nebezpečí ze strany imperialistů z NATO. Jde o univerzální povídání. Včetně zdůrazňování inovací a vědeckého výzkumu pro posílení obrany.“

Halucinace typ 2030

Summit má být ve znamení radosti z vytváření koncepce aliance do roku 2030. Tedy schválení koncepce, ve které nebude nic nového než eskalace ve všech směrech. Prý by tam mělo být též uvedeno, že by bylo velice fajn, aby součástí NATO byla i Ukrajina a Gruzie.

Čili koncepce 2030 bude vlastně vyhlášením nové studené války, kterou senátor Doubrava ve své knize vydané v roce 2019 označil jako Studená válka 2.0.

Že nelze od summitu očekávat nic více než hromadu keců, o tom svědčí i dva materiály o koncepci NATO 2030 z mozků šikovných analytických géniů  a od příští generace transatlantických vůdců – mileniánů (narozených v letech 1981 až 1996) a generace Z (narozených v letech 1997 až 2012), kteří brzy ve své genialitě převezmou otěže Aliance. 
Např. mladí géniové vyšmoulili moudra jako „Genderová povaha výzev v oblasti lidské bezpečnosti si zaslouží větší pozornost…“

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)


Anketa

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano 41%
transparent.gif transparent.gif
Ne 59%
transparent.gif transparent.gif