Svátek má: Patricie

Politika

Velikost textu:

To se stalo za komunismu! Můžete tu dobu časově upřesnit?

To se stalo za komunismu! Můžete tu dobu časově upřesnit?

Nesmysly říkají nejenom studenti a mladí lidé a třeba i politici, novináři a rovněž vědci nebo ti, kteří si na ně hrají. Když s vážnou tváří prohlásí někdo v jakémkoliv pořadu, že se to stalo za komunismu. Klidně se jich pak zeptejte, zda-li vám tu dobu nemohou časové upřesnit.

Mikuláš Kroupa a jeho spolek nechal udělat výzkum o pádu komunismu
26. října 2019 - 12:45
Co vám vadí na komunismu?

"Vždyť tady na území současného Česka žádný komunismus nebyl. Jiné je, když řeknete, že se to stalo za vlády komunistů. To pak víte, že se to stalo od 25. února 1948 do ledna 1990, ale za komunismu? Kdy to bylo?" má  jasno student politologie, který si nepřeje být jmenován, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

Neříkejte, že ti lidé nevědí, že pletou?

"To víte, že to ví, ale už je to taková zavedená průpovídka, kterou každý propasuje do svých projevů a rozhovorů. Představte si, kdyby ten řečník řekl, že trpěl za socialismu nebo za sociku. Nejhorší jsou ovšem mladí všeho schopní aktivisté, kteří na názory starších lidí, když mladým chybí argumenty, reagují nařčením ... ty jsi studoval za komunismu, ty jsi ovlivněný komunistickou ideologií. To musíte sami uznat, že je to argument jako kráva, který s jinou kravinou už nepřebijete."

Co radíte těm, kteří se takto nechtějí nechat  umlčet?

"Klidně ať těm protivníkům  řeknou, že jsou hloupí, že  studovali za socialismu, neboť za komunismu to ani nešlo, protože ten tady nikdy nebyl."Napadá vás ještě další záměrně popleteně používaný  výraz, který se nyní běžně používá třeba  v médiích nebo v řečích politiků?

"V poslední době se rozmohly v médiích výrazy jako jsou zahraniční agenti a  proruská propaganda. To je nyní módní označení pro všechno, co informuje pozitivně o dění v Rusku nebo za bývalého tuzemského režimu. Stačí, když si nějaký idiot přečte zprávu, že Rusko něco pozitivně učinilo, třeba vyhrálo v hokeji a nedej bože ještě nad USA, tak hned už je ta zpráva proruská nebo v případě, že ta zpráva vyjde na internetu, tak bude záměrně lživá informace."

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: snímek z ČT24)