Svátek má: Alan

Politika

Velikost textu:

To vnucování migrantů je opravdu vážné, varuje poslanec Jiří Kobza

To vnucování migrantů je opravdu vážné, varuje poslanec Jiří Kobza

„To vnucování migrantů je opravdu vážné, nejde o ojedinělý úlet ministra Maase, ale pravděpodobně o stanovisko německé vlády. Zřejmě se svého plánu na rozvrácení Evropy nehodlají vzdát," napsal ve svém komentáři poslanec Jiří Kobza na svém facebookovém profilu.

Poslanec Jiří Kobza
11. července 2020 - 09:40

„Někdejší kandidát Evropské lidové strany na post předsedy Evropské komise Manfred Weber volá po změně azylové politiky v EU. Manfred Weber žádá, aby bylo azylové právo jednotlivých členských států nahrazeno azylovým zákonem, který by platil pro celou unii. Kdyby se model tzv. Spitzenkandidátů na předsedu Evropské komise nezřítil jako domeček z karet, mohl se Manfred Weber stát předsedou Evropské komise namísto Ursuly von der Lyenové," konstatoval poslanec SPD.

„Přestože jím Weber nakonec není, přichází s návrhem na velkou změnu v celé EU. Volá po tom, aby byly azylové zákony jednotlivých členských zemí nahrazeny jedním celounijním zákonem, který by platil pro všechny země. Česká republika už by tak sama nemohla rozhodovat o tom, koho vpustí na své území.
Weber svůj návrh vysvětluje tak, že se musí ulevit jižním státům EU v migrační krizi, jako je Itálie či Řecko, a nařídit povinné přerozdělování žadatelů o azyl i zemím, které odmítají žadatele přijímat – jako je Maďarsko, Česko nebo Rakousko," dodal Krejza.

„Všechny státy musí sdílet břemeno žadatelů o azyl spravedlivě a solidárně,“ zdůraznil Weber v rozhovoru pro Frankfurter Allgemeine Zeitung. Jeho vyjádření převzal i německý deník Bild," uzavřel svůj komentář k aktuálnímu dění Jiří Kobza.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...(ps, Prvnizpravy.cz, facebookový profil Jiřího Kobzy, foto: ps)