Svátek má: Otýlie

Politika

Velikost textu:

Tohle je úplně jiná hra! A nejmenuje se fotbal, ale Black Lives Matter

Tohle je úplně jiná hra! A nejmenuje se fotbal, ale Black Lives Matter

Rusovlasá poslankyně se zvučný hlasem  Zuzana Majerová Zahradníková si na svém facebookovém profilu všimla nedávné fotbalové události, kterou nezařídil  fotograf Blesku svými záběry na VIP tribunu v Praze v Edenu, ale fotbalisté skotského týmu Rangers, kteří hráli brutálně se Slavií Praha. 

Gol v jiné hře! Nejmenuje se fotbal, ale Black Lives Matter, neboli rasismus naruby
20. března 2021 - 06:20

Fotbalový brankář Slavie Praha Ondřej Kolář nedohrál  odvetné utkání osmifinále Evropské ligy proti Rangers FC, protože slávistického brankáře vážně zranil hráč skotského týmu  Kemar Roofe.

Roofe za svůj zákrok, kdy brankářovi kopačkou málem ukopl hlavu, obdržel v 61. minutě utkání červenou kartu. Slávisté na hřišti Skotů zvítězili 2:0 a postoupili do čtvrtfinále.

Zraněný Ondřej Kolář následný den  po příletu do Prahy se v Ústřední vojenské nemocnici podrobil kontrolnímu vyšetření. Bylo provedeno CT vyšetření hlavy, které potvrdilo zlomeninu v oblasti čelní dutiny vlevo. Po domluvě s odborníkem na čelistní a obličejovou chirurgii bylo v první etapě rozhodnuto o konzervativním postupu a zadána výroba ochranné kevlarové masky.

Ondřej Kolář zůstává v domácím léčení, nezúčastní se nejbližšího zápasu a také ani následujícího reprezentačního srazu.

Fotbalisté Rangers FC po celé utkání hráli tvrdě až brutálně a ke konci utkání neunesli prohru. Proto SK Slavia Praha podala trestní oznámení skotské Policii prostřednictvím Velvyslanectví České republiky ve Velké Británii za fyzické napadení hráče Ondřeje Kúdely. Kúdela byl pronásledovaný Skoty za údajně rasistickou urážku.  

Jak říkám ...
 „Jestli namísto cílené a opakované fyzické brutality budeme odsuzovat verbální projev, dopadne to s námi špatně. A netahejte do toho barvu pleti, ta s tím nemá absolutně co dělat. Vždyť za Slavii hráli 4 černoši.   Tohle je totiž úplně jiná hra! A nejmenuje se fotbal, ale Black Lives Matter, neboli rasismus naruby," má jasno poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...
Půjdete-li k volbám, koho budete volit ve druhém kole prezidentské volby?