Svátek má: Xenie

Politika

Velikost textu:

Touha po "sametu" je jen infantilní snaha zbavit se své frustrace

Touha po "sametu" je jen infantilní snaha zbavit se své frustrace

"A vůbec nejde o počet demonstrujících - jde o vnitřní porozumnění a respekt k demokracii jako takové. "Samet" se už NIKDY nebude opakovat z jednoho prostého důvodu," napsal na svém facebookovém profilu bývalý poslanec Bohuslav Chalupa a napsal i ten prostý důvod.

Bývalý poslanec Bohuslav Chalupa
7. června 2019 - 08:10
 
"V roce 1989 všichni, komunisti, nekomunisti, mladí, staří, zdraví nemocní, bohatí i chudí chtěli změnu, všichni v podstatě věděli, že ji země nezbytně potřebuje - jedinečná shoda, jedinečná společensko-politická situace a obrovská šance pro Československo - pro nás všechny, dokonce i pro Evropu a zdeformovaný nesociální "tržní kapitalismus"  ..... Bohužel všechno dopadlo jinak a zklamání se jen hromadilo. Dnes jsme standardní demokracií a touha po "sametu" je jen infantilní snaha zbavit se své frustrace s neschopnosti uspět standardním způsobem a na někoho to svést," má jasno Bohuslav Chalupa.


"Je to vlastně anarchie a anarchie je přímá cesta k násilí a terorismu. Místo toho abychom se dohodli na tom, cože v té v podstatě nerovné a v řadě podstatných věcí nefunkční Evropě chceme nebo nechceme dělat, jak v tom neuvěřitelně rychle se měnícím globálním prostředí, stojícího na prahu informačního a kybernetického věku chceme uspět, zabýváme se místo toho naprostými hovadinami - které budou mimochodem, jistě řešeny a vyřešeny dle zákona. Tož to si o tom myslím ... ," uzavřel svůj komentář častý komentátor současného dění Bohuslav Chalupa.

(ps, facebookový profil Bohuslava Chalupy, Prvnizpravy.cz, foto: ps)