Svátek má: Otýlie

Politika

Velikost textu:

Tuší bezdětná ministryně, že Ukrajině darované granáty mohou zabít i děti

Tuší bezdětná ministryně, že Ukrajině darované granáty mohou zabít i děti

Původním povoláním bankovní úřednice od přepážky Jana Černochová se po propadnutí milionu voličských hlasů vhozených při parlamentních volbách pro nezvolené levicové kandidáty bohužel stala ministryní obrany a už proslula vražebnými dárky pro Ukrajinu," má jasno student politologie.

Původním povoláním bankovní úřednice od přepážky Jana Černochová
30. ledna 2022 - 12:01

Těmi vražebnými dárky myslíte 4000 dělostřeleckých granátů, které ministryně Černochová vymyslela a ve vládě prosadila jako solidární dárek pro Ukrajinu, která čelí ruskému  tlaku na  hranicích obou států?

„Ano, jsou to vražebné dárky, které byly vyrobeny, aby ničily majetek, ale aby také zabíjely a nikdo a už vůbec ne Jana Černochová si nemůže být jistá, zda tyto granáty nebudou v případě vyostřených událostí vystřeleny i na civilisty a naše dárky nebudou je zabíjet včetně dětí,"  dodal  student politologie, který nechce být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu a spolužáci za idiota.

To je silné tvrzení. Jaké máte důkazy, že dar české vlády Ukrajině bude zabíjet děti?

„Stačí si připomenout  dobu, kdy česká vláda na přelomu století také odsouhlasila přelety vojenských letadel NATO přes naše území, která později bombardovala Srbsko a přitom bombardování také přeci zahynuli civilisté včetně dětí. Při tomto tak zvaném humanitárním bombardování po  ostřelování  například bělehradské budovy televize nebo  konvojů uprchlíků na silnicích a dalších objektů  zůstalo mnoho desítek mrtvých civilistů včetně dětí. To se přeci může opakovat až někdo na Ukrajině začne ostřelovat území, kde žijí a pracující civilisté a jejich děti."

Jenže česká vláda a konkrétně ministryně obrany chtěla vyjádřit solidaritu s Ukrajinou a tak to vyřešila s těmi granáty. Proč vám to vadí?

„Protože ty granáty ničí a vraždí a nejde přeci jedním dechem hovořit o důležitosti  mírového  vyřešení situace na ukrajinskoruské hranici a ve stejný čas poslal Ukrajině  4 tisíce dělostřeleckých granátů. Na to přijdou skutečně jen bezcitní lidé, kteří chtějí, aby české granáty zabíjely mimo jiné i civilisty a jejich děti. Nedivím se, že  pro vraždící dar Ukrajině hlasovali členové vlády, kteří nemají děti anebo mají Bůh ví od koho instrukce, jak podporovat jednu ze stran, kde je krize,  ale že proti tomu daru nevystoupili věřící lidovci nebo jiní členové vlády, kteří mají děti, to se divím."

Jak tedy vyjádřit solidaritu s lidmi na Ukrajině, kteří trpí ... ?
   
„Trpí? Tak jim tam pošleme granáty, aby se ještě vraždili pomocí našich dárků? Ti ze západu je budou vystřelovat na ty Ukrajince, co jsou na východě? Rozhodně lidé na obou stranách hranic Ukrajiny, kde probíhá občanská válka,  by uvítali spíše potraviny, zdravotnický materiál, možnost normálně žít bez strachu o život."

Jak to všechno skončí?

„Uvidíme, řekl slepý!"


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...(ps, prvnizpravy.cz, foto: ps)  Půjdete-li k volbám, koho budete volit ve druhém kole prezidentské volby?