Svátek má: Libuše|Amálie

Politika

Velikost textu:

Ty Bláho ... náš národ hloupne. A opravdu hloupne geometrickou řadou

Ty Bláho ... náš národ hloupne. A opravdu hloupne geometrickou řadou

„Lidé s vysokoškolským titulem nejsou schopni domyslet, dopočítat, posunout v rovině logického uvažování. To nám obrovsky chybí - ta praxe logického života. Všechno máme jasně načárkované," prohlásil 28. ledna 2020 ve Sněmovně poslanec Jiří Bláha při projednávání právní normy řešící vzdělávání. 

Poslanec Jiří Bláha
29. ledna 2020 - 08:18

„Chci jenom potvrdit slova, která tady zazněla, to znamená, že náš národ hloupne. A opravdu hloupne geometrickou řadou. A k čemu nám jsou tituly filozofů, kteří prostě nevyřeší vůbec nic. Všichni filozofujeme, ale když se pak máme postavit k reálnému životu, to je to nejdůležitější, to znamená, že blbě si umět spočítat nákup - jenom jedna a dva a tři a čtyři - tak to prostě nedokážeme," konstatoval poslanec Bláha

„A věřte tomu, že dneska jsme se dostali do stavu, že lidé s vysokoškolským titulem nejsou schopni zvládnout práci obyčejných dělníků, ale nemyslím teď manuální, ale ty myšlenkové pochody. Prostě nejsou to schopni domyslet, dopočítat, posunout v rovině logického uvažování. To nám obrovsky chybí - ta praxe logického života. Všechno máme jasně načárkované. Všechno máme přesně ve svých regálech. Přesně víme, kde si co koupíme, a tím pádem hloupneme všichni úplně. Za chvíli budeme muset napsat, že na záchod se dojde vpravo a pak dlouho rovně chodbou a pak doleva a jsme na záchodě. Tak to dneska vypadá," uzavřel své vystoupení poslanec Jiří Bláha.

(ps, Poslanecká sněmovna, Prvnizpravy.cz, foto: z obrazovky ze záznamu ČT24)