Svátek má: Alena

Politika

Velikost textu:

Ĺuboš Blaha: Opěvují Dubčeka a přitom by mu vzali důchod, pokrytci!

Ĺuboš Blaha: Opěvují Dubčeka a přitom by mu vzali důchod, pokrytci!

Nedokážu se na to jejich pokrytectví dívat. Oslavují 100.výročí narození Alexandra Dubčeka, přiživují se na tom, že Slováci ho milují - a přitom ho liberálové ve skutečnosti nenávidí, píše na facebooku Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec.

Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec
28. listopadu 2021 - 04:20

Prezidentka Zuzana Čaputová na svém facebookovém venkově vychvaluje Alexandra Dubčeka jako "muže Pražského jara 1968."

Ale přitom sama podepsala zjevně protiústavní zákon, podle kterého by vzali Dubčekovi důchod! Dovedete si představit větší farizejství?

V létě Matovičovci schválili protikomunistický zákon na principu kolektivní viny. Každý, kdo pracoval v komunistické straně, včetně účetních a uklízeček, přichází o důchod za toto období. Zhovadilost jako hrom!

Čili za období, kdy se Dubček snažil jako vedoucí představitel komunistické strany demokratizovat režim, za což jej slaví v celém světě, tato primitivní nenávistná vláda by mu za to strhla důchod!

A prezidentka, která má dnes Dubčeka plná ústa, tento zákon podepsala. Řekla, že je sice v rozporu s judikaturou Evropského soudu pro lidská práva, ale i tak tuto hnusnou protikomunistickou vendetu odsouhlasila.

Ptám se paní prezidentky, ptám se této vlády – to vám není ani trochu trapné skládat dnes ódy na Dubčeka, když celé Slovensko ví, že kdyby žil, tak byste ho za jeho demokratizační úsilí v 60. letech vlastně potrestali?

V létě jsem se tvrdě postavil proti zákonu o odebírání důchodů komunistům, protože je postaven na principu kolektivní viny. Avizoval jsem, že strana SMER-SD se obrátí na ústavní soud a náš slib plníme – naše žaloba je otázkou několika dní.

Chtěl bych poděkovat významnému ústavnímu právníkovi Eduardu Báránymu za jeho právní rady - to on mě upozornil na to, že Matovičovci by část důchodu vzali i Alexandru Dubčekovi - právě za ta léta, za které ho všichni slavíme.

Ano, Dubčekovo sté výročí je velký národní svátek pro celé Slovensko. A mně koluje Dubčekova vize socialismu s lidskou tváří v žilách - a vždy bude.Ale promiňte - my levičáci nemůžeme dovolit liberálům a pravičákům, aby se přiživovali na Dubčekovi, kterému ještě i po smrti ubližují.

Není mezinárodní ostuda, že jedné z našich nejvýznamnějších historických osobností by dnes kvůli vládnoucím liberálům vzala sociální práva na důchod?

Není ostuda, že takto je ubližováno mnoha dobrým komunistům, kteří věřili v tytéž ideály jako Dubček?

Není ostuda, že takto ubližují řadovým úředníkům, strážníkům či policistům? Všechny hodili na jednu hromadu a řekli - tohle jsou hnusní "eštěbáci". A do této hromady hodili i Dubčeka!

Toto jsou jména těch, kteří se takto vybouřili na Dubčekovi a celé generaci našich předků - Čaputová, Andrejuvová, Dostál, Benčík, Šeliga, Grendel, Osuský, Šípoš, Tabák a další ikváči z vládní koalice.

Styďte se, paní prezidentko. Styťe se, vládo. Pošlapal jste památku Alexandra Dubčeka - právě v roce jeho  stého výročí narození. Vašimi patetickými řečmi to neodčiníte.

Dubček by vámi pohrdal - tak jako vámi pohrdá celý slovenský národ!

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)