Svátek má: Ctirad

Politika

Velikost textu:

Už bude konečně v Ústavě zakotvena vedoucí úloha České televize?

Už bude konečně v Ústavě zakotvena vedoucí úloha České televize?

„Strašně hrozný a hrozně strašný jsem měl nedávno sen. Tři předsedové, kteří byli představeni jako Markéta Bláznivá, Petr Karafiát a Marián Rolník se po volbách hrozně strašně radovali. Prý v koalici nazvané Národní fronta ty volby vyhráli a vyjádřili se, že chtějí změnit Ústavu," pochlubil se student politologie.

Vozidla organizace, jejíž úloha bude zakotvena v Ústavě
31. prosince 2020 - 08:15

Už tušíte, že se jedná o studenta politologie, který si nepřeje být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu. Má k tomu vážný důvod zvláště v této zvláštní době.

To jste měl zajímavý sen. Nakonec začátkem října 2021 to ani nemusí být sen, ale skutečnost. Jen ta jména v tom snu jste měl nějak popletená?

„Madam, neděste mě. Pořád se ujišťuji, že to byl jen hrozně strašný a strašně hrozný sen a že jsem večer, než jsem usnul, něco špatného snědl. Nakonec není vůbec důležité, jak se ti bohužel  vysnění předsedové jmenovali, ale co hned po těch volbách v tom snu požadovali."

Vždyť jste to už říkal, že prý chtějí změnit Ústavu. Víte, čeho by se ta změna měla týkat?

„Tomu byste neuvěřila. Chtějí do Ústavy zakotvit vedoucí úlohu České televize, což ten Petr Karafiát v tom povolebním projevu zdůvodňoval, že už ji stejně má, jenom by se to mělo ještě zakotvit do Ústavy, jako to měli v minulém století komunisté."

A co se vám ještě v tom snu o volbách do Sněmovny zdálo?

„Celkem nic zvláštního. K volbám do volebních místností mohli přijít jen naočkovaní a otestovaní voliči starší patnácti  let. A voliči ve věku šedesáti let a starší mohli  zase volit ale jen korespondenčně."  

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)