Svátek má: Vendelín

Politika

Velikost textu:

V čem se liší Amerika od nás, řekla v jediné větě prodavačka zmrzliny

V čem se liší Amerika od nás, řekla v jediné větě prodavačka zmrzliny

„V té jedné jediné větě oné obyčejné ženy je esence toho, v čem se od nás Amerika liší," napsal po zhlédnutí reportáže z USA vysílané ve zpravodajství České televize komentátor současného dění Petr Štěpánek. Co to bylo za větu?

Petr Štěpánek
24. března 2020 - 08:20

„Občas si všímám detailů, které většina ostatních spíše přehlédne. Tohle zaznělo v reportáži o tom, jak koronavirus začíná dopadat na Spojené státy americké. Z ulic zmizeli lidé, není komu co prodávat. Ale prodavačka z mobilního stánku se zmrzlinou nenatahuje ruku ke státu, nýbrž říká: „Nevím, jak to zvládneme, opravdu netuším. Asi budeme muset zkusit dělat něco jiného.“ V té jedné jediné větě oné obyčejné ženy je esence toho, v čem se od nás Amerika liší," má jasno Petr Štěpánek.
Zní to sice pěkně, a vskutku ona "esence" charakterizuje rvavého ducha Američanů, ale Petr Štěpánek zde není přesný. O tom svědčí informace ze Spojených států, že dochází ohromnému vzestupu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která kvůli koronaviru postihla již miliony Američanů. Navíc federální vláda i Kongres připravují reálnou finanční pomoc malým a středním podnikům, které by bez ní zmizely.
(ps, Prvnizpravy.cz, facebookový profil Petra Štěpánka, foto: ps)