Svátek má: Libuše|Amálie

Politika

Velikost textu:

Ve volbách uspěli sportovci. Třeba zastupitelem je veslař Ondřej Synek

Ve volbách uspěli sportovci. Třeba zastupitelem je veslař Ondřej Synek

Mezi úspěšnými kandidáty do zastupitelství měst, městských částí a obcí byli i známí sportovci. Někteří dokonce pokračují ve své práci zastupitele, jiným se naopak do regionáln nebo velké politiky vstoupit nepodařilo.

Veslař Ondřej Synek
7. října 2018 - 16:39

Ve dvojměstí  Brandýs nad Labem - Stará Boleslav úspěšně kandidoval do zastupitelstva držitel několika olympijských medailí a medailí ze světových i evropských šampionátů Ondřej Synek.

"Jsem někde dole na kandidátce a snad mě voliči neprokřížkují do zastupitelstva jako před čtyři lety," řekl slavný úspěšný veslař s úsměvem, když se vrátil zrovna z MS, na kterém skončil na druhém místě. Mýlil se však. Přesně 1845 voličů si jej i někde dole na 16. místě kandidátky našlo, zakroužkovalo jeho jméno a zvolilo zastupitelem.V jiném městě okresu Praha - východ v Říčanech, kde  kandidovala za hnutí, které podporuje sport a zdraví v tomto městě, málem celá sestava současných i bývalých ragbistů, byl do městského zastupitelstva zvolený jen ten na prvním místě kandidátky předseda klubu RC Říčany David Frydrych.


V obci Jankov v Jihočeském kraji byl zvolený do tamějšího zastupitelstva dlouholetý starosta města Jan Jílek, který získal druhý nejpočetnější počet 99 hlasů ze všech kandidátů. Jinak Jan Jíllek je i dlouholetý fotbalový rozhodčí. Pokud to nevíte, tak součástí obce Jankov je i slavná obec Holašovice, která je známá i pro známku UNESCO i ve světě.

O kandidáturu na senátora se pokoušeli v obvodu číslo 44 rychlobruslařský trenér Petr Novák a slavný hokejista Vladimír Martinec, ale oba sportovci však neuspěli.

Vladimír Martinec však uspěl při volbách do zastupitelstva Pardubic, kam osmašedesátiletý hokejista kandidoval za Sdružení pro Pardubice. Od voličů dostal 2511 hlasů.
Do stejného zastupitelstva byl zvolený i další hokejista šestačtyřicetiletý Dušan Salfický, který kandioval za ANO a získal  7386 hlasů.(ps, Prvnizpravy.cz, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)