Svátek má: Prokop

Politika

Velikost textu:

Velet dvěma policistům musí bakalář, ale ministrovi stačí maturita?

Velet dvěma policistům musí bakalář, ale ministrovi stačí maturita?

"Není to k smíchu. Státní správa požaduje na každém policistovi, který velí třeba jen dvěma policistům, minimálně na vysoké škole dosažené vzdělání bakaláře, ale když se hledá ministr, tak v Lidovém domě vládnoucí skupina oranžových politiků najde jen muže s maturitou," hlásí student politologie.

To, co se děje, to nepochopíte selským rozumem?
14. července 2019 - 08:32

Ano, to je ten student politologie, který si nepřeje být jmenován. Důvod utajení jména student zdůvodňuje, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

Selským rozumem musíte dojít k názoru, že se ti sociální demokraté zbláznili?

"A nejsou sami. Podobné zbláznění postihlo před lety ODS, když vytáhlo na Miloše Zemana s navrhovanou premiérkou absolventkou zemědělské střední školy Miroslavou Němcovou, která údajně měla mít ke své funkci podporu 101 poslanců i po zborcené vládě Petra Nečase, jehož, jak bylo prokázáno,  řídila z Úřadu vlády pozdější jeho manželka Jana. Jak je rovněž známo, Miroslava Němcová premiérkou Milošem Zemanem jmenována nebyla a to mu poslankyně s praxí knihkupkyně do smrti nezapomene."

Není divu, že oprávněně na tuto slabost kandidáta Lidového domu Michala Šmardy hlava státu v případě výměny ministrů na nicotném snad ještě na stále nesilovém ministerstvu kultury upozornila.

"Prezident Zeman v jednom rozhovoru ještě upozornil na malou Šmardovu znalost  kultury, na kterou  asi jako  starosta Nového Města na Moravě nedosáhl, oproti současnému ministrovi kultury Staňkovi s praxí primátora Olomouce. Směšné bylo, že v nedávném  televizním pořadu Události, komentáře se sice poslanec Petr Dolínek jinak rovněž nedostudovaný vysokoškolák snažil malou Šmardovu zkušenost z řízení kultury obhájit tím, že se ve sportovním  areálu v Novém Městě na Moravě pořádají neprodělečné sportovní akce a činil to tak důrazně, že moderátora pořadu Jakuba Železného znejistil natolik, že se raději Dolínka zeptal, zda-li Michal Šmarda s tím sportovním areálem je stále za ČSSD kandidátem na ministra kultury."

Selským rozumem musíte dojít k názoru, že vzdělání je v případě výběru ministrů zcela nepodstatné.

" Máte pravdu. "Ministr je to politická funkce," prohlásila zcela vážně nedávno jiná ministryně, kterou naopak Miloš Zeman při uvedení do funkce  za v tuzemsku i ve světě dosažené vzdělání pochválil. A má pravdu místopředsedkyně, kterou zlí jazykové a nepřátelé žen v politice přejmenovali na Venezuelu?"

Není  smutné, že mezi těmi vysoce vzdělanými inteligenty, kteří z nejstarší české politické strany ještě neutekli,  se nenajde nějaký doktor nebo magistr, který o kultuře ví více, než o provozu sportovního areálu?

"Pokud  se provinil podle spolustraníků nevýrazný docent a  bývalý primátor Olomouce tím, že vyhodil z křesla ředitele Národní galerie zato, že si naděloval sám sobě milionové odměny, tak opravdu nevím, podle jakých kriterií byl vybraný Šmarda. Jak si budou počínat sociální demokraté, rozhodne na zasedání několik desítek aktuálních vrcholových oranžových politiků, kterým předsedá mimochodem také jeden ministr jen s maturitou.  Abychom nezapomněli na Venezuelu ... I to je politická funkce."

Prvnizpravy.cz rovněž napsaly ...(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)