Svátek má: Šarlota|Zoe

Politika

Velikost textu:

Veslovat "on line" se jaksi nedá!

Veslovat "on line" se jaksi nedá!

V pátek 18. září 2020 patřil v Praze vysokoškolskému sportu. Nejdříve dopoledne byl na VŠE představen projekt UNIS podporující na VŠ studující vybrané sportovce, pak Magistrát Prahy svým opatřením omezil výuku na VŠ, ale na Vltavě se ještě odjel veslařský závod univerzitních osmiveslic

Posádka vítězné osmiveslice žen univezitních osem s rektorem UK Tomášem Zimou
21. září 2020 - 08:13

To sice ještě nebylo všechno, neboť ve stejný den ještě Česká televize na svém programu ČT SPORT odvysílala besedu o vysokoškolském sportu natočenou přímo z náplavky, kde se předtím členům vítězných posádek  ze závodů univerzitních osmiveslic náležitě za dodržování  bezpečnostních opatření blahopřálo.

Nejrychlejší v kategorii žen byly veslařky studující UK Praha a nejrychlejší v kategorii mužů byla posádka České zemědělské univerzity, která byla sestavena pět hodin před startem.

"Sport jako součást výuky  na většině vysokých školách je dobrovolný a to ještě jen v prvním nebo případně ve druhém semestru až na právě Univerzitu Karlovu, která tuto dobrovolnost studentům nenabízí," zaznělo v televizní besedě o vysokoškolském sportu.

Starší absolventi vysokých škol pamatují, že když studovali před rokem 1990,  už při třetí neúčasti na tělocviku měli problémy získat z TV zápočet. 

S vysokoškolským sportem jsou spojené také investice do stávajících, ale i nových sportovišť včetně hal a bazénů. Mají investice do sportovních zařízení na VŠ prioritu?

Nakonec současné naříkání nad sportem týkajícího se všech vysokoškoláků vyřešil alespoň v Praze  Magistrát metropole vyhlášením omezení výuky na vysokých školách.

"Nu a je to tu. Tělocvik on line provozovat totiž nelze," podotkl pro Prvnizpravy.cz jeden z vedoucích katedry tělesné výchovy a sportu.

Nu a tak o určité zpestření při slavnostním vyhlášení nejlepší posádky v závodu Univerzitních osmiveslic se postaral rektor UK Praha Tomáš Zima. Na společné fotografii s vítězkami s vysokoškolačkami UK Praha  jsou totiž dva Tomášové Zimové, i když ten v náruči rektora moc z toho všeho si pamatovat asi nebude, neboť  je o 648 měsíců mladší než rektor nejstarší české univerzity.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)