Svátek má: Drahoslav

Politika

Velikost textu:

Vojáci uctili Ludvíka Svobodu bez konzultace s Jakubem Železným (ČT)

Vojáci uctili Ludvíka Svobodu bez konzultace s Jakubem Železným (ČT)

„Alespoň symbolickým položením kytice k jeho památníku, který zdobí prostory před Velitelskou budovou našich kasáren, si ve Vyškově připomenuli 125. výročí od narození armádního generála Ludvíka Svobody," připomenul facebook Ministerstva obrany jubileum československého prezidenta.

Obrázky z položení kytice u pomníku Ludvíka Svobody
27. listopadu 2020 - 08:15

Pocta generálovi a prezidentovi Ludvíkovi Svobodovi je moc důležitá právě nyní, kdy narůstá snaha přepisovat tuzemské dějiny a zpochybňovat osobnosti, které se podílely na porážce Němců za druhé světové válce.  Bohužel v nedávné době k tomu v případě Ludvíka Svobody došlo v pořadu Události, komentáře, ve které se redaktor ČT Jakub Železný podivoval nad tím, že v Praze stále máme Nábřeží Ludvíka Svobody.

Prvnizpravy.cz rovněž napsaly ...


Ludvík Svoboda, československý účastník 1. a 2. odboje, politik a v letech 1968–1975 sedmý prezident Československa. Jméno spojené i s historií vojenského školství ve Vyškově. V roce 1975 byl totiž změněn název zde působící tehdejší vysoké vojenské školy na Vysoká škola pozemního vojska trojnásobného hrdiny ČSSR a Hrdiny SSSR armádního generála Ludvíka Svobody. Jeho osobnost tak již neoddělitelně patří k našim kasárnám i Síni tradic. Dnes 25.listopadu 2020 jsme si, alespoň symbolickým položením kytice k jeho památníku, který zdobí prostory před Velitelskou budovou našich kasáren, připomenuli 125. výročí od jeho narození," je napsáno v komentáři ke snímkům z položení kytice u památníku Ludvíka Svobody ve Vyškově.

Armádní generál a československý prezident Ludvík Svoboda
(25. listopadu 1895 Hroznatín – 20. září 1979 Praha)
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...(ps, Prvnizpravy.cz, faceobook Ministerstva obrany, foto: fc Ministerstva obrany)