Svátek má: Ivana

Politika

Velikost textu:

Volební kampaň provází nápaditosti a humor i když to je na hlavu

Volební kampaň provází nápaditosti a humor i když to je na hlavu

Plakáty, volební programy  a různé reklamní předmět, ale i praktické tisky  provází očekávané volby do místních zastupitelství a rovněž do Senátu.  Udělali jsme si malý výlet a fotografovali zajímavosti.

Volební plakát na hlavu
23. září 2018 - 08:16

"Není nám to buřt" tvrdí kandidáti do zastupitelstva v Praze 12 na plakátu, na kterém převažuje modrá barva a skutečně pořádají přátelské grilování, při kterém voličům navízejí buřtíky a  s voliči povídají, proč jim to není buřt.

"Podle nosa, poznáš Kosa?" zeptatili jsme se předáka oné strany, který se tak jmenuje, co chtějí dělat jinak než ti, co na té radnici byli dosud. "Především zajistit kvalitní dopravní spojení do centra hlavního města," měl jasno Kos starší, neboť v kandidátce najdete ještě Kosa mladšího.


Není nám to buřt ... tvrdí kandidáti na Praze 12
"Bát si sednot v parku, to je na hlavu," píše se na plakátu s třešničkami jednoho kandidáta, kterého grafik otočil hlavou dolů. Že má kandidát pravdu jsme poznali sami, neboť pár metrů  o plakátu v parku v Karlíně na jedné lavičce rozložený po celé její délce spal v 17 hodin zvláštní člověk se zvláštním osobním vybavením.

Chyba v textu  o "Pakovacím domě" umístěném vedle ragbyového hřišti v Praze na Podvinném mlýně proslavila kandidáty do zastuoitelstva na Praze 9 za jednu stranu, jejíž kandidáti poté přiznali, že se nechtějí napakovat, ale že mají zájem vybudovat parkovací dům. "Chyba a následné komentáře na sociálních sítích nám udělala větší reklamu našich záměrů než kdyby byl text v pořádku," přiznal jak jinak než na facebookovém profilu kandidát do zastupitelstva.

V poštovních schránkách  našli někteří občané Prahy 12 mapu svého obvodu v měřítku 1:15 000. Nějaké hnutí logicky přišlo na to, že si většina lidí tu mapu nevyhodí i když tam na druhé straně najdou volební  program  s portréty  kandidátů do zastupitelstva.

Možná, že nevyhodíte ani plakátek v podobě smyšlené miliardové bankovky a s portrétem bývalého primátora Pavla a současné primátorky Andriany a s portréty lidí, kteří něco chtějí dát do pořádku v Praze.

(ps,Prvnizpravy.cz, foto: ps)