Svátek má: Prokop

Politika

Velikost textu:

Vůbec se Petru Fialovi nedivím, že nemohl vystát Václava Klause

Vůbec se Petru Fialovi nedivím, že nemohl vystát Václava Klause

"Petru Fialovi došla trpělivost s Václavem Klausem mladším. Selhání Václava Klause ho musí mrzet o to víc, že, jak sdělil, Václava Klause do ODS sám přivedl. Říká se, pro dobrotu na žebrotu. Jak ten se mu za to odvděčil? Dělal si co chtěl," komentoval rozhodnutí ODS psychiatr Ivan David.

Ivan David
17. března 2019 - 08:28

"Považte sami: Václav Klaus ml. otevřeně podporuje vystoupení ČR z EU, zpochybňuje účast vojáků AČR ve vojenských misích nebo se účastní akcí pořádaných problematickými organizacemi. Jde nepochybně o Vzpomínkový večer k 80.výročí okupace Československa nacistickým Německem 12. 3. 2019, který pořádal Český svaz bojovníků za svobodu  nebo o panelovou diskusi o vzdělávání pořádanou Novou republikou o den později. Václav Klaus je vyhraněný vlastenec, zatímco Petr Fiala je starý kamarád Bernda Posselta mluvčího Sudetoněmeckého krajanského sdružení a stoupenec velkoněmecké říše v hranicích EU," konstatuje bývalý ministr Ivan David na webu Novarepublika.cz  a odkazuje se na Britské listy, které  přinesly zajímavou informaci čtenáře Jaroslava Horáka.

„V katolicko-konzervativním časopise Proglas (Fiala byl zástupce šéfredaktora a sám do něj psal) se vedle jiného systematicky překládaly a otiskovaly články Bernda Posselta a Otty Habsburka. V Proglasu, ročník 1990, číslo 9/10, je text, napsaný Petrem Fialou, ve kterém mj. cituje z projevu Otty Habsburka, který přijel do Brna přesvědčovat, že Češi mají na Západě své největší přátele v sudetských Němcích. Článek obsahuje i tři fotografie (Petr Fiala je sám vybral jako sebeprezentační doprovod svého článku), na kterých Fiala pózuje s Berndem Posseltem, Otto Habsburkem, politikem KDU-ČSL Tollnerem a praporem „Moravské zemské Panevropské unie“, jejímž byl předsedou. Oslabené ODS může nyní předsednictvím Petra Fialy hrozit postupné převzetí konzervativně-katolickými skupinami a následně sloučení s TOP 09…“  dodal komentátor současného dění Ivan David.


Co o sobě říká Panevropské Unie Česka?

"Panevropská unie, něm. Paneuropa-Union je nejstarší evropské hnutí za sjednocení starého kontinentu. Zastává myšlenku politického a hospodářského sjednocení evropských národů na demokratických a přátelských základech, s plným vědomím křesťanských kořenů našeho kontinentu. Myšlenkový obsah tohoto hnutí formuloval Dr. Richard hrabě Coudenhove-Kalergi na svém panství Poběžovice na Domažlicku. Samotná Panevropská unie pak byla hrabětem Coudenhove-Kalergim založena roku 1922, respektive 1924, jako přímá reakce na hrůzy první světové války."

"A co že nám demokraticky a přátelsky prosazoval hrabě Coudenhove-Kalergi? No přece světle hnědou rasu otroků, proto ta podpora imigrantů. Za co asi je Angela Merkel je držitelkou Kalergiho ceny, tu obdržel také někdejší „prezident EU“ Van Rompuy?" ptá se Ivan David a celý svůj komentář dokládá mnoha zdroji, aby svá tvrzení měl odzdrojované narozdíl od tvrzení vylučovatelů z ODS.

(ps, Novárepublika.cz, Prvnizpravy.cz, foto: ps)